Hírek
2023. Szeptember 03. 07:54, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Gulyás Gergely: bízunk abban, hogy a következő évek a magyar oktatás évei lesznek

Bízunk abban, hogy a következő évek a magyar oktatás évei lesznek, amihez szükség van iskolafejlesztésre, a pedagógusbérek emelésére és arra, hogy legyenek diákok
- mondta a Miniszterelnökséget vezető miniszter szombaton, a Pest vármegyei Maglódon.
Gulyás Gergely a Vermesy Péter Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola új tagépületének átadásán elmondta, hogy az 5,5 milliárd forintos kormányzati beruházásból megvalósult iskola 440 négyzetméteres épületének megépítéséről a kormány még 2017-ben döntött.
Az intézmény 10 tantermes, 8 osztályos, 4 szaktantermes, 3 csoportszobás és tornacsarnokkal, valamint a néptáncoktatást szolgáló táncteremmel is rendelkezik.
Ez a modern épület a megnövekedett igénybevétel mellett is minden olyan célt szolgálni és biztosítani tud, amelyet az oktatási kormányzat célként kijelölt - fogalmazott a miniszter.
Gulyás Gergely szólt arról, hogy míg az ország területének nagy részén a demográfia hátulütőivel vagyunk kénytelenek szembenézni, kevesebb gyermek születik, az osztálylétszámok egyre alacsonyabbak, kisiskoláknál sokszor nehezen indulnak osztályok, addig Pest vármegye egy sziget, ahol ezzel ellentétben pozitív fejlemények tapasztalhatók, ami ugyancsak okozhat nehézségeket.
"Itt nem kevés gyermek van, hanem sok", és azok az iskolaépületek, amelyek néhány évtizeddel ezelőtt elegendőek voltak az oktatáshoz, ma már kevésnek bizonyulnak - mondta, hozzátéve: bízik benne, hogy a következő hónapokban és években Pest vármegye több településén is hasonló okból találkoznak, mint a maglódi iskolafejlesztés.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 04. 09:13, szombat | Belföld
Mohács 500 - Megkezdődik a mohácsi belváros és a nemzeti emlékhely megújítása
2025. Október 04. 09:11, szombat | Belföld
Orbán Viktor: az európai háborús stratégia egy délibáb
Az európai háborús stratégia tévedésen alapul, egy délibáb, össze fog omlani, súlyos következményei lesznek - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
2025. Október 04. 09:10, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: a Rheinmetall modern védelmi ipari központot létesít Zalaegerszegen
A Rheinmetall modern védelmi ipari fejlesztési és mérnöki központot létesít Zalaegerszegen nagyjából 3,7 milliárd forintos beruházással, nyolcvan, magas képzettséget igénylő munkahelyet teremtve
2025. Október 03. 07:01, péntek | Belföld
Energiaügyi államtitkár: 20 százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására
Húsz százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására - jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szegeden.