Városlista
2025. május 21, szerda - Konstantin

Hírek

2020. November 27. 12:02, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Gyermekpornográfia miatt letartóztattak egy budapesti férfit - VIDEÓ

Gyermekpornográfia miatt letartóztattak egy budapesti férfit - VIDEÓ

Kiskorú lányoktól és fiatal nőktől csalt ki meztelen képeket, videókat valótlan álláshirdetésekkel egy budapesti férfi, a bíróság - nem végleges végzéssel

- egy hónapra letartóztatta - közölte a Fővárosi Főügyészség csütörtökön az MTI-vel.

Azt írták, hogy a 25 éves férfit a rendőrség gyanúsítottként hallgatta ki tizennyolcadik életévét be nem töltött személyről készült pornográf felvétel megszerzésével, tartásával és nyilvánossá tételével elkövetett gyermekpornográfia bűntette és különleges adatra elkövetett személyes adattal visszaélés vétsége miatt.

A teljes sértetti kör azonosítása folyamatban van - tették hozzá.

Az ügyről azt közölték, hogy a férfi 2017-től budapesti otthonában - több e-mail-címet használva - ingyenes apróhirdetési oldalakra regisztrált, amelyeken valótlan álláshirdetéseket tett közzé. A hirdetésekben kiskorú lányoknak és fiatal nőknek kínált modell-, hostess- és más munkát úgy, hogy magát modellügynökségek, szoláriumok képviselőjének adta ki.

Az álláshirdetésre jelentkezőktől - a munka megszerzésének feltételeként - olyan "bemutatkozó" képeket és videókat kért, amelyek a sértetteket pornográf módon ábrázolták.

A felvételeket a közösségi médiában, illetve más felületeken közzétette, valamint a számítógépén tárolta - áll a közleményben.

A rendőrség a police.hu honlapon azt közölte: a férfi több száz hamis e-mail-címet hozott létre, hogy még több képet tudjon kicsalni áldozataitól.

Több esetben az áldozatoktól kicsalt felvételek felhasználásával hamis online hirdetéseket tett közzé, melyekben szexuális szolgáltatások nyújtását "vállalta" a nevükben, kiskorú áldozatok esetén olykor a szüleik nevében - írták a rendőrségi közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld

Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air

Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.

2025. Május 21. 07:29, szerda | Belföld

Több mint négyszáz méternyi földkábelt lopott két férfi, egyiküket letartóztatta a bíróság

A bíróság letartóztatott egy férfit, aki társával 410 méternyi, összesen 5,5 millió forint értékű telekommunikációs földkábelt ásott ki és lopott el Tiszabura közelében -

2025. Május 20. 07:17, kedd | Belföld

Az Integritás Hatóság két uniós támogatással kapcsolatos ügyben is költségvetési csalás miatt tett feljelentést

Két ügyben, összesen mintegy 180 millió forintnyi európai uniós támogatás kapcsán tett feljelentést az Integritás Hatóság költségvetési csalás gyanúja miatt - tudatta a hatóság kommunikációs vezetője közleményben az MTI-vel.