Hírek
2011. Június 29. 14:41, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
Gyógyítható lesz a hemofília?

A tudósok hatalmas eredményt értek el a hemofíliával, vagyis a vérzékenységgel kapcsolatos kutatásokban. A legújabb kísérletek során ugyanis egy nemrégiben kialakított technika segítségével egereknél sikerült teljesen megszüntetniük
Az új technológia nem más, mint egyfajta modern, genom-szerkesztési módszer, amely során a számítógépes programoknál ismert 'kivágás-beillesztés' folyamatokat követik. Injekciós tűk segítségével gyűjtik ugyanis össze, majd juttatják be a szervezetbe azokat a korrekciós géneket, amelyek meggyógyíthatják a hemofíliában szenvedő pácienst.
A technológia eddig is ismert volt, élő állaton azonban eddig még soha nem sikerült elvégezni, így a kísérletek ebből a szempontból is jelentős előrelépést jelentenek. A módszer segítségével ugyanis a vérzékenység mellett más, hasonlóan komoly betegségeket is gyógyíthatnának a jövőben - írja a Nature.
A technológia - amellett, hogy gyógyírt jelenthet a hemofíliára - jelentős előrelépést jelent a génterápia területén is. Azonban ez az új módszer sem fejlődik majd egyik napról a másikra, látványosan, így az embereknek türelemmel kell lenniük addig, amíg elvégezzük a megfelelő teszteket - mondta dr. Katherine A. High.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld
Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air
Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.
2025. Május 21. 07:29, szerda | Belföld
Több mint négyszáz méternyi földkábelt lopott két férfi, egyiküket letartóztatta a bíróság
A bíróság letartóztatott egy férfit, aki társával 410 méternyi, összesen 5,5 millió forint értékű telekommunikációs földkábelt ásott ki és lopott el Tiszabura közelében -
2025. Május 20. 07:21, kedd | Belföld
NAV: még egy napig lehet módosítani az szja-bevallási tervezetet
2025. Május 20. 07:17, kedd | Belföld
Az Integritás Hatóság két uniós támogatással kapcsolatos ügyben is költségvetési csalás miatt tett feljelentést
Két ügyben, összesen mintegy 180 millió forintnyi európai uniós támogatás kapcsán tett feljelentést az Integritás Hatóság költségvetési csalás gyanúja miatt - tudatta a hatóság kommunikációs vezetője közleményben az MTI-vel.