Városlista
2025. május 21, szerda - Konstantin

Hírek

2014. Július 27. 10:16, vasárnap | Külföld
Forrás: MTI

Halálos áldozatokat követelt a Matmo tájfun Kínában

Halálos áldozatokat követelt a Matmo tájfun Kínában

Legalább 13 ember életét oltotta ki Kína idei tizedik tájfunja, a Matmo, amely a múlt hét közepén érkezett az országba, és körülbelül 2,5 millió lakosnak okozott kárt.

Jelentette ezt a polgári ügyek minisztériumának vasárnapi közleményére hivatkozva a kínai média.

A kelet-kínai Csianghszi tartományból kilenc halálesetet, míg a déli Kaungtungból négyet jelentettek. A tájfun nyolc tartomány 185 megyéjében pusztított, 289 ezer embert kellett a lakhelyéről elköltöztetni, közülük 37 ezren vannak a legkiszolgáltatottabb helyzetben.

A Tajvan felől Fucsien tartomány partjaihoz nagy esőkkel és szélviharral érkező Matmo nyomában házak dőltek össze, vagy leszakadt a tetejük, villanyvezetékek rongálódtak meg, és nagy szántóterületek termése vált betakaríthatatlanná. A közvetlen anyagi kárt 3,37 milliárd jüanra (125 milliárd forint) becsülték.

A Matmo előtt közvetlenül járt Kínában a Rammasun, az elmúlt négy évtized legpusztítóbb trópusi ciklonja. Halálos áldozatainak és sebesültjeinek együttes száma a legutóbbi jelentések szerint 80 felett van. Miatta 862 ezer embernek kellett elhagynia az otthonát, és 38 milliárd jüan (1 428 milliárd forint) közvetlen anyagi kárt okozott.

A kárfelmérés során bebizonyosodott, hogy a Rammasun Kuanghszi területén jelentősen megritkította a cukornádültetvényeket, ami miatt a városban, ahonnan az ország cukortermelésének egyötöde származik, körülbelül 1 millió tonnával lesz kevesebb a termés.

Kínában az idén a természeti katasztrófák, árvizek, jégesők, tájfunok és földrengések következtében csaknem 120 millió embert ért kár. A halálos áldozataik száma 533, és 97 embert tartanak eltűntként nyilván.

Címkék: áldozat, kína, tájfun

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld

Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne

Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat

2025. Május 20. 07:16, kedd | Külföld

Kreml: nem esett szó a tűszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök telefonbeszélgetése során

Nem esett szó az orosz-ukrán tűzszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök között

2025. Május 20. 07:15, kedd | Külföld

Putyin: Moszkva kész együttműködni Kijevvel egy jövőbeni békemegállapodásról szóló memorandumról

Oroszország kész együttműködni Ukrajnával egy jövőbeli békeszerződésről szóló memorandum kidolgozásában, amely egyebek között kitérhet a tűzszünet kérdésére is -