Városlista
2025. október 5, vasárnap - Aurél

Hírek

2022. Augusztus 15. 14:01, hétfő | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixmtiabay

Halálos lakástűz nyomaira bukkantak a baranyai Kétújfalun

Halálos lakástűz nyomaira bukkantak a baranyai Kétújfalun

Lakástűzben meghalt egy idős ember a Baranya megyei Kétújfalun - tájékoztatta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője hétfőn az MTI-t.

Mukics Dániel közölte: vasárnap este fél nyolckor érkezett a jelzés, hogy a szomszédok két hete nem láttak egy idős, egyedül élő embert a megye délnyugati határán fekvő Kétújfalun.

A szigetvári tűzoltók az épületben egy holttestet és egy korábbi tűz nyomait találták: a hálószobában lévő ágy és fotel égett korábban. Tűzoltói beavatkozásra azonban már nem volt szükség.

A tűz keletkezésének okát a katasztrófavédelem vizsgálja.

A szóvivő a közleményben felhívta a figyelmet arra, hogy a tragikus kimenetelű tűzesetek többsége megelőzhető lenne egy néhány ezer forintos füstérzékelővel. Az egyedül élő idős emberek otthonába különösen tanácsos ilyen eszközt felszerelni, amely már a tűz keletkezésekor figyelmeztet a veszélyre - tette hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 04. 09:11, szombat | Belföld

Orbán Viktor: az európai háborús stratégia egy délibáb

Az európai háborús stratégia tévedésen alapul, egy délibáb, össze fog omlani, súlyos következményei lesznek - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

2025. Október 04. 09:10, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: a Rheinmetall modern védelmi ipari központot létesít Zalaegerszegen

A Rheinmetall modern védelmi ipari fejlesztési és mérnöki központot létesít Zalaegerszegen nagyjából 3,7 milliárd forintos beruházással, nyolcvan, magas képzettséget igénylő munkahelyet teremtve

2025. Október 03. 07:01, péntek | Belföld

Energiaügyi államtitkár: 20 százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására

Húsz százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására - jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szegeden.