Hírek
2012. Szeptember 11. 13:18, kedd |
Helyi
Forrás: Vas Népe online
Harmadszor is gurult a város

Ezúttal az időjárás is az egyesület és a résztvevők kedvében járt: szombaton délután sokan eljöttek az Ifjúság napjára, az Ifjúság térre, játszani, rajzolni, légváron ugrálni, görkorcsolyázni.
A Cselekvő Összefogással Celldömölkért Egyesület rendezte meg az Ifjúság napját az Ifjúság téren, a programhoz csatlakozott a most már lassan mozgalomnak nevezhető Gurul a város-akció: a mindenféle guruló járművel közlekedő gyerekeknek, fiataloknak Gyuricza Imre kezdeményezésére szerveztek először versenyt, amely olyan sikeresnek bizonyult, hogy immár harmadszor lehetett nevezni az alkalmi ügyességi pálya leküzdésére. A Gurul a város-versenyre ezúttal ötvenegyen jelentkeztek, és délután öt óra tájban – már túl vagyunk a kutyás bemutatón - még bőven zajlanak a fordulók.
Közben egy pillanatig sem marad üres a színes és igazi légvár, amelyen olyan kényelmesen és szabadon lehet ugrálni (nem úgy, mint otthon a kanapén), és sokan állnak be a papírmasé római katona mögé, hogy arcukat a sisakja alá dugva fotó készülhessen róluk. Lefényképezkedik ebben a marcona pózban Fehér László polgármester is, aki különben egyáltalán nem a harc, sokkal inkább a béke és a valódi összefogás híve. Ebben van az egyesület veleje is. Hasonló családi napra számíthatnak jövőre a Kodály lakótelepiek, a dömölkiek, aztán mindazok, akik a CVSE-telep környékén élnek. De alig néhány nap múlva, pénteken Alsóságon lesz „Mozdulj!”-nap egyesületi szervezésben: az iskolával, a nemrég átadott parkolóban. Közben az Ifjúság napján megkezdődik a legifjabbak aszfaltrajzversenyének eredményhirdetése, az egyesületi aktivisták pedig nemcsak az ajándékokat készítik elő a sátor alatt, hanem kínálgatják a nyári melegben jóleső ásványvizet, és a télen-nyáron kelendő pogácsát is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Augusztus 21. 08:05, csütörtök | Belföld
Ilyen volt az augusztus 20-i tűzijáték
2025. Augusztus 21. 08:04, csütörtök | Életmód
Farkas Bertalan és Kapu Tibor kapta a Magyar Szent István Rendet
Farkas Bertalan és Kapu Tibor kutatóűrhajósok vehették át a Magyar Szent István Rend kitüntetést az augusztus 20-i állami ünnepen Sulyok Tamás köztársasági elnöktől a Sándor-palotában.
2025. Augusztus 21. 08:03, csütörtök | Belföld
Fehér Ház: sok helyszín szerepel a lehetőségek között a Putyin-Zelenszkij találkozó megtartására
Budapest is felmerült a lehetséges helyszínek között.