Városlista
2025. május 22, csütörtök - Júlia, Rita

Hírek

2017. Október 03. 17:20, kedd | Bulvár
Forrás: mti

Hárman haltak bele egy vonatos szelfibe Indiában

Hárman haltak bele egy vonatos szelfibe Indiában

Három diákot gázolt halálra a vonat Indiában kedden, amikor szelfit akartak készíteni magukról a síneken.

A legtöbb halálos áldozatot Indiában követeli a szelfizés. A három fiatal férfi egy vasúti hídon fotózta magát a dél-indiai Karnátaka állam Bidadi városában, amikor a vonat elgázolta őket - közölte a rendőrség.

"Megcsonkított holttestüket a síneken találtuk meg, vizsgálatot indítottunk" - közölte R. Sz. Bilandzsajah, a vasúti rendőrség képviselője.

A fiatalok a parton hagyták motorjaikat, majd a 30 méteres híd közepe felé indultak, amikor a szerelvény odaérkezett.

A szelfik miatti halálesetek 60 százaléka Indiában történik egy tavalyi tanulmány szerint, amely a 2014 márciusa és 2016 szeptembere közötti időszakot vizsgálta meg.

Ezekben a hónapokban 127 indiai halt meg, miközben a tökéletes szelfihez pózolt, hogy aztán a közösségi oldalakon közzétehesse.

A múlt hónapban Orisza államban akart elefántos szelfit készíteni egy férfi, de a hatalmas emlős agyontaposta.

Tavaly novemberben szintén három diákot gázolt halálra a vonat szelfizés közben az ország északi részén.

Mumbaiban, az ország üzleti fővárosának 16 zónájában tiltották meg a szelfizést, miután azokon a helyeken sokan belehaltak az önportrék készítésébe.

Címkék: india, sín, szelfie, vasút, vonat

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 19. 07:29, hétfő | Bulvár

Pajtalátogatásokkal és fényinstallációkkal mutatják be a csűrök és pajták világát az Őrségben

Pajtalátogatások, fényinstallációk és előadások mutatják be a csűrök és pajták világát a Kandela programsorozat keretében Szalafőn, Pityerszeren és Őriszentpéteren május 23. és 25. között.

2025. Május 14. 07:17, szerda | Bulvár

Cannes - Megkezdődött a 78. cannes-i fesztivál

2025. Május 13. 07:25, kedd | Bulvár

Új kutatóközpont nyílt Karikó Katalin támogatásával a Szegedi Tudományegyetemen

Az antimikrobiális és a gombaellenes terápiák fejlesztését segítő új központ nyílt Karikó Katalin Nobel-díjas biokémikus anyagi és szakmai támogatásával hétfőn a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE).

2025. Május 10. 08:59, szombat | Bulvár

XIV. Leó pápa - Erdő Péter: Robert Prevost pápává választása benne volt a levegőben

Robert Prevost bíboros pápává választása benne volt a levegőben, nem nagy a meglepetés, de annál nagyobb az öröm - nyilatkozta Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek az MTI-nek a pápaválasztás másnapján.