Hírek
2019. Március 11. 10:55, hétfő |
Külföld
Forrás: Starovic Tibor, az MTI tudósítója jelenti:- illusztráció: mti
Háztartások tízezrei maradtak áram nélkül Szlovákiában a vihar miatt
Mintegy negyvenezer háztartás áram nélkül maradt a vasárnapi viharos idő következtében Szlovákiában - jelentette a TASR szlovák közszolgálati hírügynökség hatósági közlésekre hivatkozva hétfőn.
Az áramszolgáltatási gondok leginkább az ország középső részét érintették, a térségben hétfőre virradóra mintegy harmincezer háztartás maradt villany nélkül amiatt, hogy a szél több száz trafóállomást tett működésképtelenné.
Az időjárási viszontagságok miatt a hibaelhárítás is nehézkesen halad, a leginkább érintett régiókban - Zsolna és Besztercebánya megyékben - még hétfő délelőtt is csaknem húszezer háztartás volt villanyáram nélkül. Hasonló, de kevésbé súlyos volt a helyzet az ország keleti régióiban is, ahol a szél villanyvezetékeket tépett le, és emiatt volt áramkimaradás közel tízezer háztartásban.
A vasárnap éjjeli viharos idő okozta károk elhárítása miatt az ország szinte minden régiójában fokozott készültségben voltak a tűzoltók, akiket a zsolnai, besztercebányai, eperjesi, trencséni és pozsonyi megyékben is az átlagosnál jóval többször riasztottak hétfőre virradóra. Az országos tűzoltó-parancsnokság közlése szerint a legtöbb esetben a vihar által kidöntött fák, letépett tetők és megrongált autók eltávolításához hívták őket a helyszínre.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld
Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát
A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban
2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld
Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt
A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.
2026. Február 23. 10:00, hétfő | Külföld
Lelőttek egy fegyveres behatolót Donald Trump floridai otthonának őrzött területén
Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.
2026. Február 22. 13:00, vasárnap | Külföld
Az amerikai elnök 10-ről 15 százalékra emeli a globális vámtarifát
Az amerikai elnök közölte szombaton, hogy az előző nap bejelentett 10-ről 15 százalékra emeli az új globális vámtételt.
