Városlista
2026. május 25, hétfő - Orbán

Hírek

2021. December 27. 18:02, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Helyenként továbbra is magas a légszennyezettség

Helyenként továbbra is magas a légszennyezettség

Az ország nagy részén kitisztult a levegő, de helyenként továbbra is magas a légszennyezettség a szálló por miatt.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) hétfői adatai alapján Sajószentpéteren és Kazincbarcikán veszélyesnek, Putnokon pedig egészségtelennek minősítették a levegőt. Salgótarjánban és Ajkán kifogásolt a levegőminőség.

Az ország többi - mérőállomással rendelkező - településen elfogadható a levegő minősége.

A levegőhigiénés index rendszere négy kategóriát tartalmaz: elfogadható, kifogásolt, egészségtelen, veszélyes.

Az NNK korábban arra figyelmeztetett, hogy veszélyes levegőminőség esetén a gyermekek, a várandósok, az idősek, a krónikus légzőszervi, illetve szív- és érrendszeri betegségben szenvedők kerüljék a szabadban tartózkodást. Ezzel együtt megjegyezték, fontos, hogy az ünnepek alatt se feledkezzünk meg a rendszeres, gyors szellőztetésről.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat légszennyezettségi előrejelzésében azt írta: kedden száraz, nyugodt, ugyanakkor túlnyomóan borult idő várható, és ekkor további romlás várható a levegőminőségben. Szerdán viszont újabb csapadék érkezik (vegyes halmazállapottal), és a délnyugatias szél is országosan megélénkül, így a légszennyezettség várhatóan mindenütt javulni fog.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 24. 09:38, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: csökken a kormánytagok, a képviselők és a polgármesterek fizetése

Jelentősen csökkenni fog a miniszterelnök, a miniszterek, az országgyűlési képviselők és a polgármesterek fizetése - közölte Magyar Péter miniszterelnök az RTL-nek adott, szombat este sugárzott interjújában.

2026. Május 24. 09:29, vasárnap | Belföld

Balog Zoltán: nem volt kormányzati kérés a kegyelmi ügyben

2026. Május 23. 17:00, szombat | Belföld

Bóna Szabolcs: aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása

Aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása, ezért korlátozni kell - írta Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter pénteken Facebook oldalán.

2026. Május 23. 15:00, szombat | Belföld

Mark Rutte NATO-főtitkárral egyeztetett Orbán Anita