Hírek
2018. Február 25. 19:04, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Hétfőtől ismét fogad gyerekeket a sátoraljaújhelyi kórház
Hétfőtől újra fogad betegeket a Sátoraljaújhelyi Erzsébet Kórház csecsemő- és gyermekosztálya - közölte Kovács Lajos, a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei intézmény megbízott főigazgatója vasárnap az MTI-vel.
Tájékoztatása szerint az ellátást eddig egy főállású és öt közreműködő orvos végezte, múlt hét szerdán azonban a főállású orvos bejelentette, hogy családi okok miatt bizonytalan ideig nem tudja vállalni a munkát.
A megbízott főigazgató közlése szerint "hirtelen nem tudták átszervezni a feladatokat", így pénteken átmenetileg bezárták az osztályt, a helyettesítésre pedig az Emberi Erőforrások Minisztériumának országos tisztifőorvosi feladatokért felelős helyettes államtitkára a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórházat jelölte ki Miskolcon.
Kovács Lajos elmondta, hogy "a helyzet a hétvégére rendeződött", így hétfőtől változatlan személyi feltételekkel folytatódik a gyermekek ellátása az intézményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 08. 17:00, szerda | Belföld
Megkezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése
Hamarosan megkezdődik a jelenleg legnagyobb magyarországi vasútfejlesztési projekt, a zalaszentiváni deltavágány közel 12 milliárd forintból megvalósuló beruházása - közölte keddi sajtótájékoztatóján Zalaegerszeg polgármestere.
