Hírek
2017. Július 14. 14:36, péntek |
Külföld
Forrás: mti
Húsz évvel a bűntény után áll bíróság elé egy pedofil gyerekgyilkos
Több mint 20 évvel a bűntény után sikerült azonosítani egy feltételezett erőszaktevőt és gyerekgyilkost, akit most bíróság elé is állítanak Kínában - közölte a kínai főügyészség.
Az ügyészség tájékoztatása szerint a Liu nevű férfi 1996 novemberében megerőszakolt és megfojtott egy nyolcéves kislányt Hszinmi városának közelében, Honan tartományban, egy barlangban, majd a holttestet elásta.
A hatóságok több mint 15 éven át nem tudták azonosítani az elkövetőt; 2013-ban DNS-minta alapján derítették ki, hogy Liu lehet a tettes, akit 2017 tavaszán sikerült elfogni.
Miután a bűntett 20 évnél régebben történt, a helyi hatóságoknak a kínai törvények értelmében a legfőbb ügyészség engedélyét kellett kérniük, hogy vád alá helyezhessék a feltételezett pedofil gyilkost. A pekingi legfőbb ügyészség az ügy súlyosságára, a különös kegyetlenséggel, kiskorú sérelmére elkövetett emberölés és nemi erőszak "gonosz természete" miatt jóváhagyta, hogy a férfit bíróság elé állítsák.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 10. 12:00, péntek | Külföld
Andrej Babis az üzemanyagáraik jelentős csökkentésére szólította fel az Orlent és a Molt
Andrej Babis cseh miniszterelnök csütörtökön felszólította az üzemanyag-forgalmazó PKN Orlent és a Molt, hogy jelentősen csökkentsék áraikat.
2026. Április 09. 09:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra
Donald Trump amerikai elnök azonnali hatállyal 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra szerdán, miközben vám- és szankciókönnyítést ígért Irán számára.
2026. Április 07. 15:00, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: Irán vezetői úgy tűnik, megegyezési szándékkal tárgyalnak az Egyesült Államokkal
Úgy tűnik, Irán vezetői megegyezési szándékkal vesznek részt az Egyesült Államokkal zajló tárgyalási folyamatban – közölte hétfőn Donald Trump amerikai elnök.
2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a pokol fog Iránra szabadulni, ha nem köt megállapodást
Donald Trump szerint a \"pokol fog Iránra szabadulni\", amennyiben két napon belül nem köt megállapodást - az amerikai elnök internetes bejegyzésben szombaton adott ismételt ultimátumot a teheráni vezetésnek.
