Városlista
2025. november 19, szerda - Erzsébet

Hírek

2021. Augusztus 03. 17:08, kedd | Belföld
Forrás: mti/police.hu

Huszonhárom határsértőt találtak egy teherautóban Röjtökmuzsajnál

Huszonhárom határsértőt találtak egy teherautóban Röjtökmuzsajnál

Huszonhárom határsértőt - köztük öt gyereket -találtak a rendőrök egy ponyvás teherautóban kedd reggel a Győr-Moson-Sopron megyei Röjtökmuzsaj közelében

- közölte a police.hu oldalon a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság.

A rendőrök a Bács-Kiskun megyei rendőrök információi alapján állították meg a 8627-es úton a román rendszámú kisteherautót, és a ponyva alatt megtalálták a 23 embert.

A határsértők között 5 gyerek, 3 nő és 15 férfi van, akik kurdnak, szírnek és palesztinnak vallották magukat, de személyazonosságukat és magyarországi jogszerű tartózkodásukat nem tudták igazolni.

A járművet vezető 27 éves román férfit és kísérőjét, egy 23 éves, szintén román férfit a rendőrök elfogták, ellenük embercsempészés gyanúja miatt eljárást indítanak.

A határsértőket meghallgatásuk után visszakísérik az ideiglenes biztonsági határzárhoz - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld

Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját

Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld

KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt

2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.

2025. November 19. 07:28, szerda | Belföld

Januárban leül tárgyalni a kormány az önkormányzatokkal, a szolidaritási hozzájárulásról

A kormányzat januárban megkezdi a tárgyalásokat az önkormányzatokkal a szolidaritási hozzájárulás rendszerének jövőbeni reformja keretében, ám a választások előtt nem látják reálisnak a változtatást -

2025. November 19. 07:27, szerda | Belföld

Orbán Viktor szerint Brüsszelben nagy a baj

Brüsszelben nagy a baj - írta Orbán Viktor Facebook-bejegyzésében kedden.