Városlista
2026. április 10, péntek - Zsolt

Hírek

2012. Május 26. 14:11, szombat | Kék hírek
Forrás: mno / Magyar Nemzet

Hűtlen kezelés? – röpködtek a milliók a magánnyugdíjpénztárnál

Hűtlen kezelés? – röpködtek a milliók a magánnyugdíjpénztárnál

Hűtlen kezelés gyanújával indított nyomozást a rendőrség az Erste Önkéntes és Magánnyugdíjpénztár gazdálkodásával összefüggésben – értesült a Magyar Nemzet.

A Kormányzati Ellenőrzési Hivatal elnöke által tett feljelentések közül az Aegon ügyében már vizsgálatot rendeltek el, az AXA pénztárával kapcsolatban pedig feljelentéskiegészítésről döntött az ügyészség.

Újabb, a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) elnöke, Gaál Szabolcs Barna által a magánnyugdíjpénztárak gazdálkodását érintő feljelentés nyomán rendelt el nyomozást az V. és XIII. kerületi ügyészség – tudta meg a Magyar Nemzet. A Fővárosi Főügyészség szóvivője a lap megkeresésére közölte: a kerületi ügyészség jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés gyanújával rendelt el nyomozást, amelynek lefolytatásával a XIII. kerületi rendőrkapitányságot bízta meg. Skoda Gabriella úgy tájékoztatott: az AXA Önkéntes és Magánnyugdíjpénztárral kapcsolatban az ügyészség a feljelentés kiegészítését rendelte el, és ennek tejesítésével ugyancsak a kerületi kapitányságot bízta meg. Utóbbi döntés azt jelenti, hogy a rendőrségnek tizenöt nap alatt arról kell döntenie, elrendeli a vizsgálatot, vagy elutasítja a feljelentést.

A lap információi szerint az egyik feljelentésben az szerepel, hogy az Erste nyugdíjpénztára tagszervezési díj címén fizetett ki ügynökeinek 23,4 millió forintot jogtalanul, míg egy másik esetben a letétkezelő szabálytalan kiválasztása miatt érhette 11 milliós kár a tagokat. Az AXA-t érintő feljelentés egyik része hűtlen kezelés gyanúját veti fel, mivel a magánkassza úgy fizetett saját munkatársainak 55 millió forint értékű bónuszt a gazdasági válság kirobbanását követő években, hogy tagjainak veszteséges működés mellett, folyamatosan negatív hozamokat produkált. A jutalmak egy részét ráadásul a működési költségek terhére számolták el, ezzel csaknem 28 millió forint vagyoni hátrányt okoztak a pénztártagoknak.

Magyar Nemzet / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 09. 12:00, csütörtök | Kék hírek

Pszichiáter és álorvos ellen emeltek vádat vesztegetés miatt Zalában

Vesztegetés miatt emeltek vádat egy pszichiáter és egy magát orvosnak kiadó férfi ellen, utóbbinak kuruzslás miatt is felelnie kell - tájékoztatta a Zala Vármegyei Főügyészség szóvivője szerdán az MTI-t.

2026. Április 08. 12:00, szerda | Kék hírek

BRFK: 75 ittas vezetőt szűrtek ki a forgalomból a rendőrök a húsvéti ünnep alatt

A rendőrök csütörtök estétől kedd reggelig 75 ittas vezetőt szűrtek ki a forgalomból - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság a police. hu oldalon.

2026. Április 05. 09:13, vasárnap | Kék hírek

Hárman meghaltak, ketten megsérültek, amikor fának csapódott egy autó Kiskunfélegyháza közelében

Hárman meghaltak, ketten pedig súlyosan megsérültek, amikor fának csapódott egy autó szombatra virradóra Kiskunfélegyháza térségében, egy alsórendű úton

2026. Április 03. 12:00, péntek | Kék hírek

Letartóztatták a férfit, aki megölte a feleségét Győrben

A Győri Járásbíróság elrendelte annak a férfinak a letartóztatását, aki megölte a feleségét Győrben szerda reggel - tudatta a járásbíróság döntését a Győri Törvényszék csütörtökön az MTI-vel.