Hírek
2016. Július 24. 06:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Ifjabb Lomnici Zoltán: Európában sokan a halálbüntetés visszaállítását támogatják
Sok európai országban az emberek nagyobb része a halálbüntetést támogatja - vélekedett ifjabb Lomnici Zoltán alkotmányjogász az M1 aktuális csatorna péntek esti műsorában.
A szakember szerint Brüsszel nem tesz semmit a biztonság érdekében, pedig erre elementáris igény van a polgárok részéről, ezért is kell a halálbüntetés témáját napirenden tartani.
Ifjabb Lomnici Zoltán emlékeztetett arra, hogy 1996-ban már csupán két fejlett jogállam, USA és Japán jogrendje ismerte a halálbüntetést, mára azonban a 2000-es évek idealista időszaka elmúlt, új szelek fújnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld
Rogán szerint ilyen válságos időkben nem szabad kormányt váltani
Nem szabad kockáztatni, és nem szabad egy ilyen válsághelyzetben rábízni az országot olyanokra, akik veszélyes döntéseket tudnak hozni - hangsúlyozta a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter vasárnap a Hír TV-n.
2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a Magyar Honvédség képes és készen áll, hogy megvédje a gázvezetéket
A Magyar Honvédség képes és készen áll arra, hogy megvédje a gázvezetéket - írta a honvédelmi miniszter húsvéthétfőn közösségi oldalán, a vasárnapi Török Áramlat elleni szabotázsakcióra reagálva.
2026. Április 07. 10:00, kedd | Belföld
MÁV: április 7-étől Budapest-Kelenföld és Ferencváros között csak egy vágányon közlekedhetnek a vonatok
2026. Április 07. 09:00, kedd | Belföld
Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten az amerikai alelnök látogatása idején
Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten.
