Városlista
2026. május 25, hétfő - Orbán

Hírek

2016. Február 09. 13:24, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Illegális bevándorlás – egyre több a rongáló határsértő a magyar határnál

Illegális bevándorlás – egyre több a rongáló határsértő a magyar határnál

Az elmúlt hónapok legnagyobb migránscsoportját fogták el kedd délelőtt Röszkénél, akik illegális határátlépést kíséreltek meg. A határsértők a drótakadályt ledöntötték, az acélhálón pedig csípőfogóval lyukat vágtak.

Elfogott határsértők készülnek felszállni egy rendőrségi járműre Röszke térségében 2016. február 9-én. Ezen a napon 24, magát pakisztáni, indiai és nepáli állampolgárnak valló férfit fogtak el egy csoportban, miután a határzárat megrongálva illegálisan magyar területre léptek. Az elfogottak egy nagyobb csoport tagjai voltak. Mintegy tucatnyian, amikor észrevették a feléjük közeledő magyar rendőröket és katonákat, visszatértek a határ vajdasági oldalára.

Egy rendőr irányítja a járőröket a stabil hőkamera képei alapján a röszkei határállomás épületéből 2016. február 9-én. Ezen a napon 24, magát pakisztáni, indiai és nepáli állampolgárnak valló férfit fogtak el egy csoportban, miután a határzárat megrongálva illegálisan magyar területre léptek.

Egy rendőrautó áll a megrongált határzárnál Röszke térségében 2016. február 9-én. Ezen a napon 24, magát pakisztáni, indiai és nepáli állampolgárnak valló férfit fogtak el egy csoportban, miután a határzárat megrongálva illegálisan magyar területre léptek.

A Csongrád Megyei Főügyészség tájékoztatása szerint a migrációs válsághelyzet tavaly szeptemberi kihirdetése óta összesen 1095 elkövetővel szemben határzár tiltott átlépésének bűntette miatt, két terhelt esetében pedig határzár megrongálásának bűntette miatt kezdeményezett gyorsított eljárást a Szegedi Járási és Nyomozó Ügyészség. Az elmúlt három hétben az ügyészség 179 migráns bíróság elé állítását kezdeményezte.


MTI Fotók: Kelemen Zoltán Gergely

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 24. 09:38, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: csökken a kormánytagok, a képviselők és a polgármesterek fizetése

Jelentősen csökkenni fog a miniszterelnök, a miniszterek, az országgyűlési képviselők és a polgármesterek fizetése - közölte Magyar Péter miniszterelnök az RTL-nek adott, szombat este sugárzott interjújában.

2026. Május 24. 09:29, vasárnap | Belföld

Balog Zoltán: nem volt kormányzati kérés a kegyelmi ügyben

2026. Május 23. 17:00, szombat | Belföld

Bóna Szabolcs: aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása

Aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása, ezért korlátozni kell - írta Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter pénteken Facebook oldalán.

2026. Május 23. 15:00, szombat | Belföld

Mark Rutte NATO-főtitkárral egyeztetett Orbán Anita