Városlista
2025. április 11, péntek - Zsolt, Leó

Hírek

2012. Szeptember 07. 12:12, péntek | Belföld
Forrás: MTI

IMF/EU-tárgyalások - MSZP: Orbán félrevezetéssel próbálja elterelni a figyelmet a kormány hibáiról

IMF/EU-tárgyalások - MSZP: Orbán félrevezetéssel próbálja elterelni a figyelmet a kormány hibáiról

Az MSZP szerint a miniszterelnök a közvélemény és a Fidesz-KDNP-frakció félrevezetésével próbálja elterelni a figyelmet a kormány gazdaságpolitikai hibáiról.

Józsa István, a szocialisták frakcióvezető-helyettese pénteken sajtótájékoztatón azt mondta: az Orbán-kormány gazdaságpolitikája vezetett oda, hogy az országnak hitelmegállapodást kell kötnie a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), amelytől 2010-ben búcsút vett.
A kormányfő saját frakciójának is hazudott, amikor saját hibáiról "riogatással" próbálta elterelni a figyelmet - utalt az MSZP-s képviselő Orbán Viktor csütörtöki nyilatkozatára, amelyben az IMF feltételeiről szólva azt mondta: "ezen az áron, így nem kell" pénzügyi garancia.
Józsa István úgy fogalmazott: a miniszterelnök olyan "őrült hibákat" követett el, amelyeket képtelen kijavítani, ezért a szocialisták nem is tőle, hanem a "becsapott, megalázott" Fidesz-frakciótól várják, hogy alternatívát állít Orbán Viktor "elképesztő ámokfutásával" szemben.
Kitért arra is, hogy az IMF-megállapodást elsősorban a kiszámíthatatlan gazdaságpolitika és a befektetői bizalom ebből adódó hiánya teszi szükségessé, ezért "menekül a pénz Magyarországról", és maradnak el sorra a beruházások. Ennek a számlájára írta azt is, hogy a World Economic Forum globális versenyképességi ranglistáján Magyarország az előző évi 48. helyezésről a 60.-ra csúszott vissza.

Címkék: Pártok-MSZP

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld

Magyar módszerrel a kiégés ellen

Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!

2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld

Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok

ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.

2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld

Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés

Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.

2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal

A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre