Városlista
2025. július 6, vasárnap - Csaba

Hírek

2023. Szeptember 07. 14:20, csütörtök | Belföld
Forrás: Ügyészség

Interneten adta el a tetőszerkezetet, ami nem az övé volt

Interneten adta el  a tetőszerkezetet, ami nem az övé volt

A járási ügyészség csalás bűntette miatt emelt vádat egy 26 éves békéscsabai férfi ellen, aki más tulajdonában lévő építőipari elem eladásával próbált pénzhez jutni.

A vádirat szerint a vádlott 2022 márciusában saját tulajdonaként kezdte hirdetni az egyik internetes weboldalon a Békés vármegyében található csarnokváz fém tetőszerkezetét, 2.500.000 forintért.

A hirdetésre jelentkezett a balassagyarmati sértett, aki vásárlási szándékának biztosítása céljából 2022. március 13-án és 17-én 250-250.000 forintot utalt át a hirdetőnek, aki néhány nap múlva azzal kereste meg őt, hogy a bontási munkálatokhoz további 500.000 forintra van szüksége.

A sértett ezt még aznap átutalta a részére, majd áprilisban, miután a férfi telefonon arról tájékoztatta, hogy az általa megbízott vállalkozó végzett a bontási és tereprendezési munkálatokkal, így a tetőszerkezet elszállításra kész, a sértett további 1.000.000 forintot fizetett ki neki.

A 2.000.000 forint kifizetését követően az eladó elérhetetlenné vált a balassagyarmati férfi számára, aki ekkor utazott Békésbe és ekkor tudta meg, hogy a tetőszerkezet nem a vádlott tulajdona.

A Balassagyarmati Járási Ügyészség a sértett megtévesztése miatt nagyobb kárt okozó csalás bűntette miatt emelt vádat, melyben elzárás kiszabását, valamint a sértett által bejelentett 1.870.000 forint polgári igény megfizettetését indítványozta a büntetett előéletű elkövetővel szemben.

Címkék: ügyészség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld

MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva

A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.

2025. Július 05. 14:10, szombat | Belföld

NGM: a magyar üzemanyagárak a háborús feszültség ellenére továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest

Az izraeli-iráni konfliktus lezárultával, az átmeneti megugrást követően a hazai és szomszédos üzemanyagárak is csökkenni kezdtek;

2025. Július 05. 11:02, szombat | Belföld

Axiom-4 - Kapu Tibor: egy csoda részese vagyok

Isteni élmény volt részese lenni a Grace űrhajó felbocsátásának, és az azóta eltelt valamennyi nap egy csoda, beleértve azt is, amikor először megpillantottuk a Földet

2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld

Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását

Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán