Hírek
2024. Február 22. 09:08, csütörtök | Belföld
Itt vannak a filléres új bérletárak
Az új bérletrendszer részletei vázlatosan a következők:
- kétféle bérlet lesz: ország- és vármegyebérlet
- lesz 24 órás napijegy: a Vármegye24 és a Magyarország24. Előbbi 999 forintba, utóbbi 4999 forintba kerül majd,
- többféle helyjegyet lehet majd venni,
- menetjegyből teljes árú, félárú vagy díjmentes lesz,
- bérletből csak kétféle tarifa marad: a teljes árú és a 90%-os kedvezményt adó. Utóbbit a kedvezményre jogosultak, például azok a diákok vehetik igénybe, akik érvényes magyar nappali vagy esti diákigazolvánnyal rendelkeznek, de a többi kedvezményezettet is részletesen felsorolják.
- egy teljes árú, havi felnőtt országbérlet 18 900 forint lesz,
- a BKK járatain is érvényes Pest vármegyebérletek havi 945 forintba kerülnek majd a diákoknak.
A MÁV közleménye szerint az Ujtarifa.hu-ról kiderül az is, hogy mi lesz a sorsa a korábban megváltott jegyeknek, hogyan kérhetik utazási költségeik elszámolását a munkáltatójuktól, illetve azt, hogy milyen átmeneti szabályok segítik a zökkenőmentes átállást a március 1-jét követő időszakban.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 20. 11:00, szombat | Belföld
Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását és elrendelte a Magyar Közlönyben való kihirdetését - közölték az államfő Facebook-oldalán pénteken.
2026. Június 20. 10:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: elfogadhatatlan, hogy a közérdek helyett az autópálya-koncesszor profitja diktálja a szabályokat
Az M1-es autópályán tapasztalható torlódások mögött nemcsak a felújítások állnak: a korábbi kormány a Mészáros-Szíjj koncesszor kedvéért feloldotta az egyszerre lezárható útszakaszokra vonatkozó korlátokat.
2026. Június 20. 08:23, szombat | Belföld
Magyar Péter: októberben lezárulhat a hetes cikkely szerinti eljárás
Októberben lezárulhat a Magyarország ellen nyolc éve, a Sargentini-jelentés alapján indított hetes cikkely szerinti eljárás
