Városlista
2025. június 24, kedd - Iván

Hírek

2015. November 10. 07:51, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Januártól közzéteszik a bejelentett szervizek listáját

A Nemzeti Közlekedési Hatóság (NKH) 2016 januárjától közzéteszi a bejelentett járműjavító szervizek listáját, ezzel segítve a gépjárművek üzembentartóit a tájékozódásban

- mondta Mikulás Róbert, az NKH Közúti Gépjármű-közlekedési Hivatal Jármű Módszertani Főosztályának vezetője az M1 aktuális csatornán hétfőn. A főosztályvezető elmondta: a szakszervizként működő egységek megbízhatóak, de sok az illegálisan járműjavítást végző szerviz, és ez közlekedésbiztonsági problémákat is felvet.

Mint ismertette, Magyarországon 12-13 ezer bejelentett járműjavító van, a nem legálisan tevékenykedők nincsenek a hatóság látókörében, így nehéz megbecsülni a számukat.

Mikulás Róbert kifejtette, hogy a szerviz tevékenységét be kell jelenteni a közlekedési hatóságnál, amely megvizsgálja, hogy az megfelel-e minden, a vonatkozó jogszabályban rögzített feltételnek.

Címkék: szerelő, szerviz

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 23. 07:06, hétfő | Belföld

Megújul a pápateszéri Kurali-malom

2025. Június 23. 07:05, hétfő | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: jönnek a harctér rettegett sárkányai

Jönnek a harctér rettegett sárkányai! 56 új Gidrán erősíti majd a Magyar Honvédséget - írta a honvédelmi miniszter vasárnap a Facebook-oldalán.

2025. Június 23. 07:03, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát

Az iráni-izraeli háború eszkalálódása Magyarországra is kihat! Megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát

2025. Június 21. 09:11, szombat | Belföld

Aldi baromfivirslit hívtak vissza allergén jelenléte miatt

Az Aldi Magyarország Élelmiszer Bt. kezdeményezte a Baromfivirsli csirkemellel 280 g termék visszahívását, mivel az tejallergént (sajt) tartalmazhat