Hírek
2016. Július 08. 07:44, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Július 12-éig lehet dokumentumot pótolni a felsőoktatásba jelentkezőknek

Legkésőbb július 12-éig van lehetőségük a szeptemberben induló felsőoktatási képzésekre jelentkezőknek arra, hogy benyújtsák még hiányzó dokumentumaikat,
illetve egyetlen alkalommal módosítsák a korábban megjelölt szakok sorrendjét - közölte az Oktatási Hivatal csütörtökön az MTI-vel.
A közlemény szerint a jelentkezők a pontszámításhoz szükséges (és a jelentkezéskor még nem csatolt) dokumentumokat a www.felvi.hu honlapon elérhető E-felvételi Dokumentumok menüpontban tudják feltölteni, és ugyanott követhetik nyomon a jelentkezéssel kapcsolatos dokumentumok elbírálását is.
Ha a feltöltés sikeres volt, a fájl megjelenik a Jelentkezésekhez csatolt dokumentumok táblázatban - tették hozzá.
Függetlenül a jelentkezési helyek számától, elegendő mindent egy példányban beszkennelni és feltölteni, arra azonban figyelni kell, hogy a dokumentum jól olvasható legyen és tartalmazza a jelentkező személyes adatait. Az egyes dokumentumok feldolgozottsági állapota az E-felvételi Dokumentumok oldalán nézhető meg - írták.
Közölték azt is, hogy a felvételizőknek egyetlen alkalommal van lehetőségük módosítani a jelentkezéskor megadott képzések sorrendjén, és ezt szintén július 12-éig tehetik meg. Az E-felvételi felületén a Sorrendmódosítás menüpontban rendezhetők át a korábban megadott képzések.
A dokumentumpótlás és a sorrendmódosítás mellett szintén július 12. a személyes adatok módosításának határideje.
A jelentkezési adatait - személyes adatok, megjelölt képzések - minden felvételiző megtalálja az egyes menüpontokon kívül összesítve, nyomtatható formában is az E-felvételi Hivatalos iratok menüpontjában, a "jelentkezői státuszlapot" megnyitva.
Ha valakinek valamilyen személyes adata a jelentkezési határidő után változott meg (például költözés miatt a lakcím vagy házasság miatt a név), ezek is módosíthatók a rendszerben, a "személyes adatok" menüpontban - fűzték hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld
Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air
Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.
2025. Május 21. 07:29, szerda | Belföld
Több mint négyszáz méternyi földkábelt lopott két férfi, egyiküket letartóztatta a bíróság
A bíróság letartóztatott egy férfit, aki társával 410 méternyi, összesen 5,5 millió forint értékű telekommunikációs földkábelt ásott ki és lopott el Tiszabura közelében -
2025. Május 20. 07:21, kedd | Belföld
NAV: még egy napig lehet módosítani az szja-bevallási tervezetet
2025. Május 20. 07:17, kedd | Belföld
Az Integritás Hatóság két uniós támogatással kapcsolatos ügyben is költségvetési csalás miatt tett feljelentést
Két ügyben, összesen mintegy 180 millió forintnyi európai uniós támogatás kapcsán tett feljelentést az Integritás Hatóság költségvetési csalás gyanúja miatt - tudatta a hatóság kommunikációs vezetője közleményben az MTI-vel.