Városlista
2025. június 23, hétfő - Zoltán

Hírek

2024. Szeptember 22. 08:54, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Kedden hagyhatja el a legmagasabb vízszint Magyarországot

Már kedden elhagyhatja a legmagasabb vízszint Magyarországot, de a fegyelem és a figyelem nem lazulhat - mondta a miniszterelnök vasárnap reggel az árvízvédelmi operatív törzs ülése után tartott sajtótájékoztatón, Budapesten.

Orbán Viktor közölte, a dunai árhullám tetőzése jelenleg Dunaföldvárnál tart.

A miniszterelnök elmondta, a harmadfokú védekezés hosszúságát most még nem lehetett csökkenteni, hétfőre várják azt, hogy számos terület kiesik a harmadfokú minősítésű védekezésből.

Jó hírnek nevezte, hogy

jó esély van arra, hogy - szemben a számításokkal - nem csütörtökön, hanem kedden déli irányba a legmagasabb vízállás elhagyja Magyarországot.
Ugyancsak jó hírnek nevezte, hogy továbbra sem várható olyan mértékű csapadék, amely az árhullám levonulását érdemben befolyásolná.

A kormányfő azt mondta, szombat délután kinyitották a Mosoni-Duna torkolati vízművet, így a Mosoni-Duna apadása is megkezdődött, "ezzel a győri ügyeket befejezettnek tekinthetjük".

Címkék: áradás, árvíz

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 23. 07:06, hétfő | Belföld

Megújul a pápateszéri Kurali-malom

2025. Június 23. 07:05, hétfő | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: jönnek a harctér rettegett sárkányai

Jönnek a harctér rettegett sárkányai! 56 új Gidrán erősíti majd a Magyar Honvédséget - írta a honvédelmi miniszter vasárnap a Facebook-oldalán.

2025. Június 23. 07:03, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát

Az iráni-izraeli háború eszkalálódása Magyarországra is kihat! Megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát

2025. Június 21. 09:11, szombat | Belföld

Aldi baromfivirslit hívtak vissza allergén jelenléte miatt

Az Aldi Magyarország Élelmiszer Bt. kezdeményezte a Baromfivirsli csirkemellel 280 g termék visszahívását, mivel az tejallergént (sajt) tartalmazhat