Városlista
2025. november 20, csütörtök - Jolán

Hírek

2018. Január 04. 07:27, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Két településen tartanak időközi önkormányzati választást vasárnap

Két településen tartanak időközi önkormányzati választást vasárnap

Az év első időközi választásait rendezik vasárnap: Ordacsehiben polgármestert, Kapolcson polgármestert és önkormányzati képviselőket választanak.

A Somogy megyei Ordacsehiben a korábbi polgármester, a független Márton László tavaly szeptemberi halála miatt kell időközi választást tartani. A voksoláson két független jelölt indul: a jelenlegi alpolgármester, Kránicz József és Horváth Gyula. (A legutóbbi önkormányzati választásokon Kránicz József a Fidesz-KDNP színeiben jutott be a képviselő-testületbe). A kistelepülésen 724 választára jogosult adhatja le szavazatát vasárnap.

A Veszprém megyei Kapolcson polgármestert és képviselő-testületet is választanak vasárnap, miután a képviselő-testület tavaly szeptemberben feloszlatta magát. Az időközi polgármester-választáson két független jelölt, a jelenlegi polgármester, Göntér Gyula, valamint Márvány Péter indul. A négy önkormányzati képviselői helyre hét független jelöltre - Márta Istvánra, Varga Szilviára, Szaszkó Benedekre, Sári Jánosra, Horváth Lászlónéra, Vass Istvánra és Kocsis Csabára - voksolhat a település 307 választásra jogosult lakosa.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld

Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját

Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld

KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt

2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.

2025. November 19. 07:28, szerda | Belföld

Januárban leül tárgyalni a kormány az önkormányzatokkal, a szolidaritási hozzájárulásról

A kormányzat januárban megkezdi a tárgyalásokat az önkormányzatokkal a szolidaritási hozzájárulás rendszerének jövőbeni reformja keretében, ám a választások előtt nem látják reálisnak a változtatást -

2025. November 19. 07:27, szerda | Belföld

Orbán Viktor szerint Brüsszelben nagy a baj

Brüsszelben nagy a baj - írta Orbán Viktor Facebook-bejegyzésében kedden.