Városlista
2026. január 10, szombat - Melánia

Hírek

2016. Augusztus 08. 07:51, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Keveset költenek a Magyarországra látogatók

Keveset költenek a Magyarországra látogatók

A Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) fejlesztési vezérigazgató-helyettese szerint túl kevés időt töltenek az országban az ide látogatók, és nem költenek eleget.

Princzinger Péter az M1 aktuális csatorna vasárnapi műsorában azt mondta, hogy egy turista átlagosan két és fél napot tartózkodik Magyarországon, és mintegy 290 eurót költ.

Ezt az összeget két-három éven belül a duplájára szeretné emelni az MTÜ, amely az országban eltöltött időt is növelné, valamint "azt sem bánná", ha többen érkeznének.

A vezérigazgató-helyettes szerint meg kell fontolni, hogy más irányba, a mennyiségtől a minőség felé mozduljon el a magyar turizmus, tehát ne csak azért jöjjenek vendégek az országba, mert olcsó.

Hozzátette: jelenleg leginkább német nyelvterületről, valamint az Egyesült Királyságból érkeznek turisták, de érdemes lenne megcélozni az Egyesült Államokat, Kanadát, Brazíliát és a Távol-Keletet is.

A fejlődésben fontos szerepet játszhat az a csaknem 11 milliárd forintos program, amelyet a turisztikai kínálat népszerűsítése és az idegenforgalmi vállalkozások piacra jutásának elősegítése érdekében indít az MTÜ. Princzinger Péter reményei szerint ennek eredményei 2018 közepétől válnak majd érezhetővé.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld

Kemény fagyokkal zárul a hét

Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.

2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld

Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás

Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.

2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld

Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra

A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.

2026. Január 09. 07:55, péntek | Belföld

Havazás, ónos eső - Zalában kritikus a helyzet