Hírek
2020. Május 16. 08:09, szombat |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Kiderült, hogy mit próbálnak a leggyakrabban börtönökbe becsempészni
A börtönökbe a leggyakrabban becsempészni próbált tiltott eszközök közé tartoznak a mini mobiltelefonok - közölte a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága (BvOP) pénteken az MTI-vel.
A közlemény szerint a közelmúltban az egyik elítéltnek postai úton küldtek be egy büntetés-végrehajtási (bv-) intézetbe Gazdálkodj okosan! társasjátékot, amelyben kilenc, illegálisan bejuttatott mobiltelefont és azokhoz tartozó SIM-kártyákat találtak.
A BvOP kiemelte: a biztonsági intézkedéseknek köszönhetően egyre hatékonyabban tudják kiszűrni azokat a tiltott tárgyakat, amelyeket a hozzátartozók próbálnak kifinomult módszerekkel bejuttatni a bv-intézetek falain belülre.
A folyamatos ellenőrzések eredményeként idén már 438 tiltott mobiltelefont találtak a hazai börtönökben - tették hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 26. 10:00, kedd | Belföld
Mol: zavartalan a hazai kerozinellátás, biztosított a repülőterek működése
A magyarországi repülőgépüzemanyag-ellátás stabil és zavartalan - reagált a Mol a sajtóban megjelent légi közlekedést és a kerozinellátást érintő hírekre hétfőn.
2026. Május 26. 07:34, kedd | Belföld
Kelenföldi mozdonytűz - Mávinform: megindult a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon
Megindulhatott a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon, miután elvontatták a korábban kigyulladt és fennakadásokat okozó mozdonyt - közölte a Mávinform hétfő este a honlapján.
2026. Május 26. 07:33, kedd | Belföld
Magyar Péter: egy-két héten belül benyújthatjuk a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatalról szóló törvényjavaslatot
2026. Május 25. 11:00, hétfő | Belföld
Ukrajnai háború - Orbán Anita: A Kijev elleni orosz támadás újabb borzalmas emlékeztető a háború áldozataira
Oroszország éjszakai, brutális támadása Kijev ellen újabb borzalmas emlékeztető arra, hogy milyen emberi áldozatokkal jár ez a háború - írta vasárnap Orbán Anita magyar külügyminiszter az X közösségi oldalán.
