Hírek
2022. Augusztus 30. 16:03, kedd |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Kiforgattak vagyonából és fogva tartottak egy idős asszonyt Siklóson

Kiforgatott vagyonából és csaknem három évig fogva tartott egy 77 éves nőt három ember - egy házaspár és az ismerősük - Siklóson, emiatt vádat emelt ellenük a Siklósi Járási Ügyészség.
A Baranya Megyei Főügyészség keddi, az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írták: a hasonló ügyek miatt korábban már elítélt vádlottak egyike internetes közösségi oldalakon, társkeresőkön regisztrálta magát, hogy országszerte ismerkedjen olyan emberekkel, akiket kihasználhatnak.
A 77 éves sértett társkereső oldalon került kapcsolatba az egyik vádlottal, majd üzenetváltások után a férfi Pécsre csábította, ahonnan társaival Siklósra vitték, majd iratait és telefonját elvették tőle.
A kisvárosban az idős nőt egy szobában helyezték el, és a lakást csak valamelyik vádlottal együtt hagyhatta el.
A vádlottak az asszonytól elvették a bankkártyáját, mintegy hárommillió forintot a számlájáról levettek és magukra fordítottak.
Emellett a sértettel többször vetettek fel áruhitelt, amelyből különböző eszközöket vásároltak, több mint egymillió forint értékben.
A vádlottak a nő lakását meghirdették, eladták, és a vételárat is eltették.
A fogvatartás alatt a vádlottak egyike néhányszor szexuálisan közeledett a sértetthez.
Az idős asszony többször próbált a vádlottaktól elszökni, akik azonban minden esetben felkutatták és visszavitték.
A közlemény szerint a vádlottak 2005 és 2009 között is abból éltek, hogy idős, koruknál fogva kiszolgáltatott személyeket vettek magukhoz, és elszedték a pénzüket. Az emiatt kiszabott büntetésekből nem sokkal a mostani eset előtt szabadultak.
A vádlottak ellen személyi szabadság aljas célból, jelentős érdeksérelmet okozva elkövetett megsértése, csalás, szeméremsértés és szexuális kényszerítés miatt emelt vádat az ügyészség.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld
MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva
A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.
2025. Július 05. 14:10, szombat | Belföld
NGM: a magyar üzemanyagárak a háborús feszültség ellenére továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest
Az izraeli-iráni konfliktus lezárultával, az átmeneti megugrást követően a hazai és szomszédos üzemanyagárak is csökkenni kezdtek;
2025. Július 05. 11:02, szombat | Belföld
Axiom-4 - Kapu Tibor: egy csoda részese vagyok
Isteni élmény volt részese lenni a Grace űrhajó felbocsátásának, és az azóta eltelt valamennyi nap egy csoda, beleértve azt is, amikor először megpillantottuk a Földet
2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld
Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását
Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán