Hírek
2019. Szeptember 19. 06:02, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti/Fotók: MTI/Vajda János
Kisiklott egy tehervonat Miskolcon - Újra zavartalan a közlekedés
Már zavartalan a vonatközlekedés a Miskolc-Tiszai pályaudvar-Felsőzsolca közötti vonalszakaszon csütörtökön reggel, miután az éjjel beemelték az előző nap kisiklott mozdonyt és tehervagont
– közölte az MTI-vel Kavalecz Imre, a MÁVINFORM sajtóügyeletese.
A miskolci pályaudvaron szerda délután egy tehervonat behaladása közben siklott ki a vonat mozdonya és első kocsija. A balesetben nem sérült meg senki. A műszaki mentés ideje alatt - csütörtök reggel öt óráig - Miskolc és Felsőzsolca között a vonatok csak az egyik vágányon közlekedtek, dízelmozdonyok segítségével.
A korlátozásokat csütörtök reggelre feloldották, a Hidasnémeti felől érkező vonatok is Miskolcig mennek és onnan is indulnak.
A sínek egy részén, illetve a felsővezetéken a végleges helyreállítás várhatóan több hétig tart még, de a vonatközlekedést ez jelentős mértékben nem zavarja - derül ki a közleményből.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 08. 07:38, csütörtök | Belföld
Nagy Márton: 2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés
2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés - hangsúlyozta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóüzenetében.
2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor látogatást tett az Operatív Törzs Ügyeleti Központjában
Orbán Viktor látogatást tett szerdán az Operatív Törzs budapesti Ügyeleti Központjában, ahonnan a hóhelyzet kezelését irányítják. A kormányfő a látogatásról a Facebook oldalán több bejegyzésben is beszámolt.
2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld
Hófúvás miatt másodfokú riasztást adott ki a HungaroMet a Dunántúlon
Hófúvás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki a barcsi járásra a HungaroMet Zrt. csütörtök hajnalban.
2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.
