Városlista
2026. január 9, péntek - Marcell

Hírek

2019. Március 27. 11:58, szerda | Belföld
Forrás: police.hu

Közlekedési vita után fegyverrel lőtt - VIDEÓVAL

Közlekedési vita után fegyverrel lőtt - VIDEÓVAL

A Dabasi Rendőrkapitányság közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény, valamint lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat eljárást egy 45 éves áporkai férfi ellen.

A nyomozás adatai szerint a 45 éves férfi március 24-én 22 óra körül az M5-ös autópályán Gyál térségében Budapest irányába közlekedett BMW-vel, amikor közlekedési konfliktusba keveredett egy Nissant vezető román állampolgárságú férfival. A konfliktus során a BMW sofőrje egy fegyverrel vagy annak utánzatával lövést adott le a másik jármű irányába, amely annak karosszériáját eltalálta, de személyi sérülést nem okozott. Ezek után a román férfi lehajtott az autópályáról az M0 autóút irányába.

A dabasi rendőrök adatgyűjtést követően azonosították a BMW vezetőjét, akit a rendőrség felkérése alapján a Terrorelhárítási Központ munkatársai március 25-én reggel áporkai otthonában elfogtak. A 45 éves férfi lakcímén tartott kutatás során a rendőrök egy gáz- és riasztófegyvert, lőszerhüvelyeket és lőszereket, valamint egy elemlámpából átalakított tollpisztolyt találtak, amely utóbbi eszköz a kirendelt igazságügyi fegyverszakértő véleményében foglaltak szerint lőfegyvernek minősül.

A férfit előállítását követően a Pest megyei nyomozók közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény bűntett, valamint lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként kihallgatták, őrizetbe vették és előterjesztést tettek letartóztatásának indítványozására.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 08. 07:38, csütörtök | Belföld

Nagy Márton: 2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés

2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés - hangsúlyozta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóüzenetében.

2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor látogatást tett az Operatív Törzs Ügyeleti Központjában

Orbán Viktor látogatást tett szerdán az Operatív Törzs budapesti Ügyeleti Központjában, ahonnan a hóhelyzet kezelését irányítják. A kormányfő a látogatásról a Facebook oldalán több bejegyzésben is beszámolt.

2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld

Hófúvás miatt másodfokú riasztást adott ki a HungaroMet a Dunántúlon

Hófúvás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki a barcsi járásra a HungaroMet Zrt. csütörtök hajnalban.

2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.