Hírek
2019. December 11. 16:31, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Közzétette a Google az idei magyar keresési toplistát
Magyarországon az önkormányzati választások, globálisan pedig az India-Dél-Afrika krikettmérkőzések vezetik a legfelkapottabb Google-keresések 2019-es listáját.
A Google szerdán hozta nyilvánosságra a 2019-es keresési trendeket, amelyek egyedi betekintést engednek abba, mi érdekelte leginkább a világot és Magyarországot idén - olvasható a cég szerdai közleményében.
A Google idén is a legfelkapottabb keresések adataira összpontosított, vagyis azon keresésekére, amelyek 2019-ben hosszabb időn keresztül kiugró forgalmat eredményeztek a 2018-as keresésekhez képest. A top 10-es listák 74 ország legnépszerűbb témáit fedik le többek között a popkultúra, sport, zene, politika és hírek terén.
A magyar abszolút lista élén tavalyhoz hasonlóan idén is egy politikai esemény áll: az önkormányzati választások. Ezt követi Andy Vajna és a Notre-Dame, a top 10-es listára felkerült még többek között a berlini fal leomlása és az európai parlamenti választások is.
A sorozatok közül a Csernobil és a Drága örökösök voltak a legkeresettebbek, a könyvek között a Trónok harca és a Miután került az élre. Sporteseményeknél a női kézilabda-világbajnokság és a Magyarország-Uruguay futballmeccs, a fesztiválok közül pedig a Strand és a VOLT fesztivál érdekelte leginkább a magyar internetezőket.
A 2019-es világlistán az India-Dél-Afrika krikettmérkőzéseket Cameron Boyce, a Jessie és az Utódok című amerikai tévésorozatok epilepsziás roham következtében meghalt 20 éves sztárja és a Copa América labdarúgó-bajnokság követi.
A 2019-es Az év keresései listák az év során indított több billió keresés adatai alapján készültek, amelyekből a duplikációkat, spameket kiszűrték.
A teljes listákat a https://trends.google.com/trends/yis/2019/GLOBAL/ oldalon lehet megnézni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld
Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját
Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld
KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt
2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.
2025. November 19. 07:28, szerda | Belföld
Januárban leül tárgyalni a kormány az önkormányzatokkal, a szolidaritási hozzájárulásról
A kormányzat januárban megkezdi a tárgyalásokat az önkormányzatokkal a szolidaritási hozzájárulás rendszerének jövőbeni reformja keretében, ám a választások előtt nem látják reálisnak a változtatást -
2025. November 19. 07:27, szerda | Belföld
Orbán Viktor szerint Brüsszelben nagy a baj
Brüsszelben nagy a baj - írta Orbán Viktor Facebook-bejegyzésében kedden.
