Városlista
2025. május 21, szerda - Konstantin

Hírek

2017. November 13. 15:30, hétfő | Belföld
Forrás: M1 – Híradó

Leesett az első hó a Bakonyban

Leesett az első hó a Bakonyban

Havazott a Bakonyban, foltokban meg is maradt a hó a magasabb pontokon – hangzott el az M1 Híradójában.

Vasárnap éjjel és hétfő délelőtt is szállingózott a hó, nagy része azonban azóta elolvadt, pedig a csúcsokon napközben is volt, hogy fagypont körül alakult a hőmérséklet.

A kőszegi hegység egyik legmagasabb pontján, a Kendig csúcson körülbelül 75-80 kilométer/órás sebességű szél fújt, a hó ugyan már elolvadt, de a késő délelőtti órákig látható volt. Jelenleg 0 Celsius fok körüli a hőmérséklet, de a nagyon erős szél miatt sokkal hidegebbnek tűnik az időjárás, ezt az is bizonyítja, hogy az Alpokaljának osztrák térségében, Burgenlandban a hegyeken már megmaradt a hó.

Közben erős széllökésekre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat. Főleg az ország nyugati részén kell viharos, akár 80 kilométer per órás erejű szélre számítani. Az előrejelzések szerint a nap második felében fokozódhatnak a lökések az észak- magyarországi térségben is.

Az Országos Meterológiai Szolgálat szerint déltől 16 óráig a legerősebb szél Szombathely térségében lehet, a hidegfront miatt egészen holnap estig nem is enyhül majd a nagyon erős légmozgás. Főleg az ország nyugati részén kell viharos, akár 80 kilométer/órás erejű szélre számítani. Az előrejelzések szerint a nap második felében fokozódhatnak a lökések az észak- magyarországi térségben is.

Címkék: Bakony,

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld

Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air

Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.

2025. Május 21. 07:29, szerda | Belföld

Több mint négyszáz méternyi földkábelt lopott két férfi, egyiküket letartóztatta a bíróság

A bíróság letartóztatott egy férfit, aki társával 410 méternyi, összesen 5,5 millió forint értékű telekommunikációs földkábelt ásott ki és lopott el Tiszabura közelében -

2025. Május 20. 07:17, kedd | Belföld

Az Integritás Hatóság két uniós támogatással kapcsolatos ügyben is költségvetési csalás miatt tett feljelentést

Két ügyben, összesen mintegy 180 millió forintnyi európai uniós támogatás kapcsán tett feljelentést az Integritás Hatóság költségvetési csalás gyanúja miatt - tudatta a hatóság kommunikációs vezetője közleményben az MTI-vel.