Hírek
2022. Augusztus 12. 09:56, péntek |
Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Lelőttek egy fegyveres férfit, aki megtámadta az FBI irodáját Ohióban

Lelőttek a rendőrök egy férfit, aki fegyverrel próbált behatolni a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) területi irodájába Cincinnatiban, Ohio államban csütörtökön.
Az elkövető délelőtt próbált bejutni az FBI létesítményébe. Amikor ez meghiúsult, elmenekült. A rendőrök autóval vették üldözőbe, a férfi rálőtt a kivonuló járőrökre.
Ohio állam autópálya-rendőrsége közölte, hogy a támadóval később megpróbáltak tárgyalni. Amikor hatórányi patthelyzet után megkísérelték őrizetbe venni, a férfi fegyvert emelt a rendőrökre, akik lelőtték.
A támadó szándéka egyelőre nem ismert, az FBI a közösségi médiában olvasható bejegyzéseit vizsgálja, hogy tett-e utalást az erőszakos fellépésre a hatóság ellen.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld
Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne
Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat
2025. Május 20. 07:22, kedd | Külföld
Szlovénia jelenlegi legjelentősebb ingatlanfejlesztésébe kezd az OTP
2025. Május 20. 07:16, kedd | Külföld
Kreml: nem esett szó a tűszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök telefonbeszélgetése során
Nem esett szó az orosz-ukrán tűzszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök között
2025. Május 20. 07:15, kedd | Külföld
Putyin: Moszkva kész együttműködni Kijevvel egy jövőbeni békemegállapodásról szóló memorandumról
Oroszország kész együttműködni Ukrajnával egy jövőbeli békeszerződésről szóló memorandum kidolgozásában, amely egyebek között kitérhet a tűzszünet kérdésére is -