Városlista
2025. május 23, péntek - Dezső

Hírek

2017. Április 28. 17:26, péntek | Belföld
Forrás: mti

Lendített a húsvét a SZÉP-kártyás költéseken, de így is több mint 3 milliárd forint jár le az idén

Lendített a húsvét a SZÉP-kártyás költéseken, de így is több mint 3 milliárd forint jár le az idén

Több mint 3 milliárd forint SZÉP-kártyás juttatás vár még elköltésre május végéig, annak ellenére, hogy a húsvét kiemelt időszak volt, sokat felhasználtak az egyenlegből

- derült ki az MTI-nek nyilatkozó kártyakibocsátók tájékoztatásából. Az OTP SZÉP-kártya birtokosok a húsvéti hosszú hétvégén napi átlagban összesen 240 millió forintot költöttek a kártyáról. A május végén lejáró, 2015-ös juttatásokból még 2,5 milliárd forintot kell felhasználniuk, ezt követően azon munkáltató, vagy annak jogutódja kapja vissza az összeget, akitől a feltöltés érkezett. Ahhoz, hogy ne maradjon 2015-ben feltöltött juttatásuk a kártyabirtokosoknak jelenleg napi 71 millió forintot kellene elkölteniük a május végi határidőig - írták.

Az OTP-nél az első negyedévben 11 százalékkal, 1,3 milliárd forinttal többet költöttek, mint tavaly ugyanekkor, így 14 milliárd forintnyi juttatást használtak fel a kártyabirtokosok.

Az MKB által kibocsátott SZÉP-kártyával áprilisban több mint 200 ezren rendelkeztek, ebből 34 ezernek maradt a 2015-ös munkáltatói juttatásból felhasználásra váró keretösszege, ők 498,5 millió forintot nem használtak még fel, ami alig 4 százaléka az eredeti összegnek - tájékoztatott a bank.

Nagyiványiné Fodor Katalin, a kártyát kibocsátó MKB Nyugdíjpénztárt és Egészségpénztárt Kiszolgáló Kft. ügyvezető igazgatója a közlemény szerint elmondta: a tavalyi első háromhavi időszakhoz viszonyítva 2017 március végéig a munkáltatók 8 százalékkal többet utaltak át a SZÉP-kártyákra, az utalások összege meghaladta a 4,5 milliárd forintot. Az előző év ugyanezen időszakával összehasonlítva a felhasználás mértéke 5 százalékkal emelkedett, összege 2,7 milliárd forint volt - ismertette.

A K&H Bank tájékoztatása szerint idén az első negyedévben csaknem annyit költöttek a SZÉP-kártyákról, mint 2016-ban és a húsvét most is kiemelt időszak volt, ekkor jelentős mértékű költés figyelhető meg minden évben.

A 2015. évben feltöltött összegek mintegy 1 százalékát nem használták fel április végéig - írta a K&H.

Címkék: költés, szép-kártya

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét

Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú

A türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú, ha olcsó energiát szeretnénk, ahhoz barátok kellenek, nem ellenségek - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalán szerdán.

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

A Hortobágyról telepítenek vissza vadlovakat Kazahsztánba

A Hortobágyról telepítenek vissza Przewalski-vadlovakat Kazahsztánba, az Altin Dala rezervátumba június folyamán

2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld

Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air

Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.