Városlista
2025. május 22, csütörtök - Júlia, Rita

Hírek

2020. Április 24. 18:01, péntek | Bulvár
Forrás: mti - Fotó:facebook.com/littlegweevil

Little G Weevil új dala összetartásról, jogokról, újrakezdésről

Little G Weevil új dala összetartásról, jogokról, újrakezdésről

Little G Weevil rhythm & blues dalt tett közzé pénteken. A Let It Rain című szám, amely az összetartásról, az egyenjogúságról és az újrakezdésről szól, öt kontinens digitális platformjain jelent meg.

A zenét és a szöveget egyaránt a gitáros, énekes, dalszerző Little G Weevil (Szűcs Gábor) írta, a dalban a néhai afroamerikai polgárjogi harcos, Martin Luther King Jr híres 1968. március 31-i memphisi beszédének egy részlete is hallható - közölték a szervezők pénteken az MTI-vel.

"A mostani időszak mindannyiunk számára nehéz, ugyanakkor lehetőség is arra, hogy átértékeljünk sok mindent, szerepünket a világban, az egymás iránti törődés, a jóság és szeretet fontosságát, nemtől, kortól, bőrszíntől, nemzetiségtől függetlenül" - idézte a kommüniké Little G Weevilt, aki korábban az Egyesült Államokban számos szakmai elismerést kapott.

Mint fogalmazott, fogadjuk el egymást, azt, ha egy ember másképp gondolkodik, máshonnan jött, és azzal foglalkozzunk, mi mit tudunk adni a világnak. "Kaptunk egy esélyt az univerzumtól, éljünk vele!"

A gitáros Dionne Bennettet kérte fel a szólista szerepére. A brit-jamaikai énekesnő több alkalommal is járt Magyarországon, legutóbb az A38 hajón szerepelt a zenekarral. A Let It Rain az első szerzemény készülő közös lemezükről, amely ősszel, Little G Weevil regényével egy időpontban jelenik meg.

A dalban közreműködő zenészek: Premecz Mátyás (orgona), Pfeff Márton (basszusgitár), Borsodi László (gitár), Timár Tamás (dobok), Sóvári Tamás (trombita), Albert Zoltán (szaxofon), Fóris Rita és Andelic Jonathan (vokál).

Címkék: Dal, Little G Weevil

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 19. 07:29, hétfő | Bulvár

Pajtalátogatásokkal és fényinstallációkkal mutatják be a csűrök és pajták világát az Őrségben

Pajtalátogatások, fényinstallációk és előadások mutatják be a csűrök és pajták világát a Kandela programsorozat keretében Szalafőn, Pityerszeren és Őriszentpéteren május 23. és 25. között.

2025. Május 14. 07:17, szerda | Bulvár

Cannes - Megkezdődött a 78. cannes-i fesztivál

2025. Május 13. 07:25, kedd | Bulvár

Új kutatóközpont nyílt Karikó Katalin támogatásával a Szegedi Tudományegyetemen

Az antimikrobiális és a gombaellenes terápiák fejlesztését segítő új központ nyílt Karikó Katalin Nobel-díjas biokémikus anyagi és szakmai támogatásával hétfőn a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE).

2025. Május 10. 08:59, szombat | Bulvár

XIV. Leó pápa - Erdő Péter: Robert Prevost pápává választása benne volt a levegőben

Robert Prevost bíboros pápává választása benne volt a levegőben, nem nagy a meglepetés, de annál nagyobb az öröm - nyilatkozta Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek az MTI-nek a pápaválasztás másnapján.