Hírek
2025. Február 13. 07:09, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Ma is készülni kell ónos esőre
Ónos eső veszélye miatt csütörtökre másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki Bács-Kiskun és Tolna vármegye területére a HungaroMet Nonprofit Zrt.
Az MTI-hez szerdán eljuttatott veszélyjelzésükben azt írták, éjszaka előbb a középső országrészben, majd hajnaltól már északkeleten is valószínű a csapadék.
Elsősorban Bács-Kiskun vármegyében egy milliméternél is több ónos eső is előfordulhat, másutt a havazás lehet a jellemző, illetve délnyugat felől egyre inkább az eső hullhat.
Csütörtök reggeltől éjfélig az ország északkeleti harmadában, elsősorban az Északi-középhegység térségében havazás, másutt egyre inkább eső valószínű. Estétől az Északi-középhegység egyes részein, esetleg Pest megye északi részén ónos is kialakulhat
- írták.
A meteorológiai szolgálat ezért csütörtökre Bács-Kiskun és Tolna vármegye területére másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki, ezekben a vármegyékben többórás ónos eső várható, amelynek mennyisége meghaladhatja az 1 milliméternyit.
Baranya, Fejér, Pest, Csongrád-Csanád, heves és Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye területére pedig elsőfokú figyelmeztetés van érvényben gyenge ónos eső veszélye miatt csütörtök éjfélig.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 24. 09:38, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: csökken a kormánytagok, a képviselők és a polgármesterek fizetése
Jelentősen csökkenni fog a miniszterelnök, a miniszterek, az országgyűlési képviselők és a polgármesterek fizetése - közölte Magyar Péter miniszterelnök az RTL-nek adott, szombat este sugárzott interjújában.
2026. Május 24. 09:29, vasárnap | Belföld
Balog Zoltán: nem volt kormányzati kérés a kegyelmi ügyben
2026. Május 23. 17:00, szombat | Belföld
Bóna Szabolcs: aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása
Aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása, ezért korlátozni kell - írta Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter pénteken Facebook oldalán.
