Városlista
2025. május 21, szerda - Konstantin

Hírek

2015. Július 13. 07:06, hétfő | Külföld
Forrás: MTI

Magyarország megfigyelő lett a Csendes-óceáni Szövetségben

Magyarország megfigyelő lett a Csendes-óceáni Szövetségben

Magyarország megfigyelőként felvételt nyert a Csendes-óceáni Szövetségbe, ami a kormány déli nyitás politikájának első jelentős latin-amerikai diplomáciai eredménye.

Tudatta a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) vasárnap közleményben az MTI-vel.
A tárca áprilisban nyújtotta be hivatalos kérelmét, melyről az integrációs szervezet négy tagországának állam- és kormányfői döntöttek július elején Peruban.

A Csendes-óceáni Szövetséget "a szorosabb kereskedelemi koordináció és mélyebb integráció érdekében" a régió legnyitottabb gazdaságai hozták létre 2011 áprilisában. A szervezet világos és pragmatikus célokat követ, amelyek a gazdaság fejlesztését, a versenyképesség fokozását és az életszínvonal növelését szolgálják - áll a közleményben.

Magyarország a vízgazdálkodás, a kis- és közepes vállalatok támogatása, valamint - a Stipendium Hungaricum program keretében - az oktatás területén kapcsolódik be a közös munkába - tudatta a KKM.

A Csendes-óceáni Szövetség tagja Chile, Kolumbia, Mexikó és Peru, számos más ország pedig megfigyelőként vesz részt a szervezet munkájában, köztük így már Magyarország is.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter márciusban a mexikóvárosi magyar kereskedőház ünnepélyes megnyitásakor jelentette be, hogy Magyarország megfigyelőként felvételét kérte a szövetségbe.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld

Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne

Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat

2025. Május 20. 07:16, kedd | Külföld

Kreml: nem esett szó a tűszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök telefonbeszélgetése során

Nem esett szó az orosz-ukrán tűzszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök között

2025. Május 20. 07:15, kedd | Külföld

Putyin: Moszkva kész együttműködni Kijevvel egy jövőbeni békemegállapodásról szóló memorandumról

Oroszország kész együttműködni Ukrajnával egy jövőbeli békeszerződésről szóló memorandum kidolgozásában, amely egyebek között kitérhet a tűzszünet kérdésére is -