Városlista
2026. január 10, szombat - Melánia

Hírek

2020. Május 09. 17:05, szombat | Belföld
Forrás: mti

Már 266 hatósági házi karanténban levő vállalta az elektronikus ellenőrzést

Már 266 hatósági házi karanténban levő vállalta az elektronikus ellenőrzést

Már 266 hatósági házi karanténban levő vállalta, hogy a rendőrség elektronikusan ellenőrizze, betartja-e a korlátozó intézkedést

- ismertette a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs ügyeleti központjának munkatársa online sajtótájékoztatón szombaton.

Kiss Róbert alezredes elmondta, a hatósági házi karanténban levők egy szoftver letöltésével tudják lehetővé tenni, hogy a rendőrség elektronikusan ellenőrizze őket. Ismertette: pénteken 779 hatósági házi karantént rendeltek el, így 10 927 ilyen korlátozó intézkedés van folyamatban. Közülük 32 emberrel szemben kellett pénteken intézkedniük a rendőröknek, mert nem tartották be a szabályokat.

A rendőrök a védelmi távolságtartás betartását, illetve a maszkviselést ellenőrizve pénteken 117 alkalommal intézkedtek, ebből 66 figyelmeztetéssel zárult, 18 esetben helyszíni bírságot szabtak ki, és 33 feljelentést tettek. Hétfő óta 301 alkalommal intézkedtek a rendőrök a védelmi szabályok megsértése miatt - tette hozzá az alezredes.

A kijárási korlátozásokat megszegőkkel szemben pénteken 508 alkalommal intézkedtek a rendőrök, 338 esetben figyelmeztetették a szabályszegőket, 98 helyszíni bírságot szabtak ki és 72 feljelentést tettek - ismertette.

Kiss Róbert elmondta azt is: szombat délelőtt a teherforgalomban a kilépő oldalon jelentős, 4 órás várakozásra kell számítani Csanádpalotánál, illetve a személyforgalomban kilépő oldalon Nagylaknál.

Kérdésre válaszolva megismételte: az agrárdolgozók csütörtök óta Záhonynál és Nagylaknál beléphetnek Magyarországra. A vendégmunkások belépésének feltétele, hogy 48 órával a határátlépés előtt a munkaadó küldjön értesítést a használni kívánt határrendészeti kirendeltségre, amelyben megjelöli a munkavállaló adatait, munkavégzésének helyt és idejét, illetve a szállása címét.

Tájékoztatása szerint idáig 31 agrármunkás belépését kezdeményezték Magyarországra.

Gál Kristóf, az Országos Rendőr-főkapitányság munkatársa ismertette: a mintavételek száma 103 258-ra nőtt, az adatokat frissítették, azok már tartalmazzák az orvosi egyetemek kutatási mintavételeinek számát is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld

Kemény fagyokkal zárul a hét

Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.

2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld

Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás

Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.

2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld

Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra

A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.

2026. Január 09. 07:55, péntek | Belföld

Havazás, ónos eső - Zalában kritikus a helyzet