Hírek
2012. Február 01. 10:48, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Márciustól 300 forintos diákjegyeket is kínál az Operaház

Látogatottsági rekordot döntött a 2011-es év végén a Magyar Állami Operaház, amely márciustól kedvezményes, 300 forintos diákjegyeket is árul a kakasülőre.
A rekordszámú, összesen harmincöt előadás mellett a közönségbarát akcióknak - közöttük a jótékony célú karácsonyi szabadtéri programsorozatnak - köszönhetően az Operaház iránti érdeklődés oly mértékben megnőtt, hogy minden idők egy hónapra eső legmagasabb nézőszámát könyvelhette el az intézmény - tájékoztatta az MTI-t a dalszínház.
A decemberi műsorkínálatban szereplő négy operát és a Denevér nagyoperettet, valamint A diótörőt egy hónap alatt több mint 42 ezer néző tekintette meg.
A tánc- és zenerajongó diákközönség az évad második felétől újabb lehetőséget kap arra, hogy mind gyakrabban és nagyobb létszámban látogasson el a dalszínházba.
Az Operaház március 1-jétől bevezeti a 300 forintos diákjegyek árusítását. Előadásonként százhúsz darab jegyhez (az egy estére eladható jegyek mintegy 10 százalékához) kedvezményesen juthat hozzá a fiatal közönség. A kakasülőre szóló jegyek az előadások kezdete előtt két órával, érvényes diákigazolvány felmutatásával vásárolhatók meg a pénztárban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 17. 08:27, szombat | Belföld
Elkészült az egymilliomodik Audi Q3 modell az Audi Hungaria győri gyárában
Legördült a gyártósorról az egymilliomodik Audi Q3 modell az Audi Hungaria Zrt. győri gyárában. Az ünnepség részeként az Audi Hungaria és a magyar kormány megújította a 2013-ban kötött stratégiai együttműködési megállapodását.
2025. Május 17. 08:20, szombat | Belföld
Orbán Viktor: példátlan, hogy egy nem NATO-tagállam titkosszolgálati akciókat hajt végre egy NATO-tagállam, Magyarország ellen
Példátlan, hogy a nem NATO-tagállam Ukrajna titkosszolgálati akciókat hajt végre egy NATO-tagállam, Magyarország ellen
2025. Május 16. 09:10, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: százmilliárd forintos budapesti beruházást jelentett be a BYD
Mintegy százmilliárd forint értékű beruházást jelentett be a BYD kínai autógyártó, amelynek keretében a cég a magyar fővárosba telepíti az európai vállalati és fejlesztési központját
2025. Május 16. 09:08, péntek | Belföld
Czomba Sándor: elérhető a 85 százalékos foglalkoztatási arány
Magyarország elérheti a 85 százalékos foglalkoztatási arányt 2030-ra - mondta Czomba Sándor csütörtökön Budapesten, a WHC Csoport és az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány konferenciáján.