Hírek
2012. Február 27. 07:01, hétfő |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Még külföldön is bevetnék a magyar tűzszerészeket
Egy tartalékos-zászlóaljat hoznának létre a Honvédelmi Minisztérium (HM) legnagyobb társasága, a HM EI Zrt.-n belül, századonként egy-egy tűzszerészszakasszal.
A tűzszerészek külföldön is munkát vállalhatnának, például aknamentesítést végezhetnének – tudta meg a Magyar Nemzet Borbíró Zoltántól, a HM hadiipari cégeinek elnökétől.
Tartalékos zászlóaljat hoznának létre a Honvédelmi Minisztérium (HM) legnagyobb társasága, a HM EI Zrt. keretein belül, századonként egy-egy tűzszerészszakasszal – mondta a Magyar Nemzetnek a HM-cégek elnöke. Borbíró Zoltán szerint a magyar tartalékos tűzszerészek külföldön is munkát vállalhatnának, például aknamentesítést is végezhetnének.
A HM EI Zrt. központi irányítása alá veszi a honvédelmi tárca hadiipari vállalatait is, közös lesz a gazdasági, pénzügyi, jogi irányítás, és egységesen végzik a beszerzéseket. A Honvédelmi Minisztérium legnagyobb társaságának kell értékesítenie a honvédség feleslegessé vált ingatlanjait és eszközeit, miközben egyedülálló fejlesztéseken is dolgozik, például mobil konténert gyártott az országos arzénmentesítéshez, pilóta nélküli repülőgépei pedig itthon és külföldön is hasznosíthatók.
A Magyar Nemzet úgy tudja, az idén nyáron elindulhat a háromdimenziós NATO-radar építése Medinán. A lap információi szerint a lokátor építési engedélyét már véleményezhetik a szakemberek. Az összes szakhatóság hozzájárulásával kiadott engedély birtokában legkésőbb augusztus végén kezdődhet meg az építkezés.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 24. 07:27, kedd | Belföld
Két nemzetközi szakmai díjra jelölték a Magyar Zene Házát
Két rangos európai múzeumi díjra jelölték a Magyar Zene Házát, amely nemcsak különleges építészete, hanem tartalmi és közösségi megközelítése miatt is felkeltette a nemzetközi múzeumi szakma figyelmét.
2025. Június 24. 07:26, kedd | Belföld
A lovagkirály legendájáról szól Szent László Napok programja Győrben
2025. Június 24. 07:18, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Meghaladta a 2 milliót a Voks válaszadóinak a száma
Orbán Viktor szerint mindannyian büszkék lehetünk, a papíralapú szavazatok száma meghaladta a 2 milliót a Voks 2025 szavazáson.