Hírek
2011. December 24. 13:34, szombat |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI - Fotó: Reuters
Megérkezett a Szojuz
Megérkezett a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) pénteken a Szojuz orosz űrhajó fedélzetén egy orosz, egy amerikai és egy holland űrhajóssal – közölte az orosz űrrepülési ellenőrző központ (CUP).
Az űrhajó, amely fedélzetén Oleg Kononyenko orosz parancsnokkal, Don Pettit amerikai és André Kuipers holland űrhajóssal szerdán indult a kazahsztáni Bajkonurból, automatikus üzemmódban kapcsolódott az ISS-hez.
A három űrhajós fél évig tartózkodik majd az űrállomáson az orosz Anton Sklaperov és Anatolij Ivanisin, valamint az amerikai Dan Burbank társaságában, akik november 14-én indultak a világűrbe.
Oroszország jelenleg az egyetlen ország, amely az amerikai űrsiklóprogram leállítása után űrhajósokat képes az ISS-re juttatni. Augusztusban egy Progressz teherűrhajó balesete után felfüggesztették a Szojuz űrhajók indítását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 24. 09:38, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: csökken a kormánytagok, a képviselők és a polgármesterek fizetése
Jelentősen csökkenni fog a miniszterelnök, a miniszterek, az országgyűlési képviselők és a polgármesterek fizetése - közölte Magyar Péter miniszterelnök az RTL-nek adott, szombat este sugárzott interjújában.
2026. Május 24. 09:29, vasárnap | Belföld
Balog Zoltán: nem volt kormányzati kérés a kegyelmi ügyben
2026. Május 23. 17:00, szombat | Belföld
Bóna Szabolcs: aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása
Aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása, ezért korlátozni kell - írta Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter pénteken Facebook oldalán.
