Városlista
2025. május 21, szerda - Konstantin

Hírek

2018. December 15. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Meghaladta a négymilliót a magyar mobiltárcás fizetések száma

Meghaladta a négymilliót a magyar mobiltárcás fizetések száma

A magyarok már több mint 4 millió alkalommal fizettek mobiltelefonnal, egyetlen érintéssel az üzletekben - tájékoztatta az MTI-t a Mastercard pénteken.

Az első magyar banki mobiltárcát 2016 őszén mutatták be, jelenleg öt bank - a Gránit Bank, az OTP, a K&H Bank, a Budapest Bank és az MKB Bank - kínál ilyen szolgáltatást.

A mobiltárca olyan alkalmazás, amelybe az ügyfél regisztrálhatja a bankkártyáját, és ezt követően a telefonja terminálhoz érintésével fizethet az üzletekben. Az alkalmazás mellett megfelelő készülék és egy digitalizált bankkártya szükséges a mobilfizetéshez.

Pataky Piroska a Mastercard marketing vezetője a közlemény szerint elmondta, jövő ősztől lép életbe a PSD2 irányelv, amely gyökeresen átalakítja majd a fizetés módját. A mobiltelefonnak ebben is kiemelt szerep jut majd, hiszen az online tranzakciók során hitelesítési eszközként lehet használni.

Címkék: fizetés, mobil, mobiltárca

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld

Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air

Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.

2025. Május 21. 07:29, szerda | Belföld

Több mint négyszáz méternyi földkábelt lopott két férfi, egyiküket letartóztatta a bíróság

A bíróság letartóztatott egy férfit, aki társával 410 méternyi, összesen 5,5 millió forint értékű telekommunikációs földkábelt ásott ki és lopott el Tiszabura közelében -

2025. Május 20. 07:17, kedd | Belföld

Az Integritás Hatóság két uniós támogatással kapcsolatos ügyben is költségvetési csalás miatt tett feljelentést

Két ügyben, összesen mintegy 180 millió forintnyi európai uniós támogatás kapcsán tett feljelentést az Integritás Hatóság költségvetési csalás gyanúja miatt - tudatta a hatóság kommunikációs vezetője közleményben az MTI-vel.