Hírek
2011. November 22. 07:46, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Megkapja a Malév a tulajdonosi kölcsönt
Tulajdonosi kölcsönt kap a Malév.
A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő a nemzeti fejlesztési miniszter jóváhagyása alapján a Malév rövidtávú finanszírozási igényének biztosítása érdekében 4,2 milliárd forintos tulajdonosi kölcsön folyósítására írt alá szerződést a társasággal.
A kölcsönt a társaságnak egy összegben kell törleszteni a futamidő végén.A Malév Zrt. mai, megismételt közgyűlésén az MNV Zrt. képviselője a tőkehelyzet rendezéséről szóló napirend megtárgyalását megelőzően a közgyűlés felfüggesztését kezdeményezte. A Malév Zrt. tőkehelyzetének rendezéséről a folytatólagos közgyűlésen, december 21-én születhet döntés. A Magyar Hírlap a napokban arról írt, hogy az orosz magántulajdonos „ámokfutása” a csőd szélére sodorta a Malévet. A légitársaság tavaly februári visszaállamosítása óta a magyar állam tartja életben „pénzinfúzióival” az utóbbi három hónapban egyébként javuló eredményeket felmutató céget.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 08. 14:00, szerda | Belföld
Az érdekelt gazdasági szereplők javaslatot készítettek a külföldiek foglalkoztatásának szabályozására
2026. Július 08. 11:00, szerda | Belföld
Élelmiszerárak és a forint árfolyama tartja kordában az inflációt
2026. Július 08. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: Stop önkény
Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke arra hívott fel mindenkit, hogy vegyen részt a pártja által \"az önkényuralom ellen\" meghirdetett csütörtöki budapesti tüntetésen.
2026. Július 08. 07:31, szerda | Belföld
A Tanú című filmmel elindult az átmeneti adás az M1-en kedd este
Szimbolikus időpontban, 19:56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.
