Hírek
2016. Április 08. 04:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Megkezdődött a kínai lampionfesztivál a Fővárosi Állatkertben
Sárkányok éjszakái címmel csütörtök este kezdetét vette a kínai lampionfesztivál a Fővárosi Állat- és Növénykertben,
ahol esténként több száz, állatokat és növényeket formázó világító kínai lampion várja a látogatókat május 22-ig. A kínai lampionművészek által festett alkotásokat negyvenöt estén keresztül láthatja a közönség.
Szalay-Bobrovniczky Alexandra főpolgármester-helyettes az esemény megnyitóján hangsúlyozta: a fővárosi állatkert sikere többek között abban rejlik, hogy időről időre képes megújulni, erre példa ez a fesztivál is, amely a régióban Budapesten látható először.
Magyarország és Kína kulturális kapcsolatáról szólva felidézte, hogy az ázsiai ország nemrégiben az utazás kiállítás díszvendége volt a fővárosban, és kiemelt vendége lesz a Budapesti Tavaszi Fesztivál (BTF) programsorozatának is.
Kuo Hsziao-kuang, a kínai nagykövetség kulturális tanácsadója nyitó beszédében felhívta a figyelmet arra, hogy Kína több területén régóta a kultúra része ez a népszerű művészeti forma, hiszen számtalan helyi fesztiválra készülnek lampionok.
Mint mondta, a BTF keretein belül létrejött kiállítás alkotásai Kína dél-keleti részéről, Szecsuánból érkeztek, s az állatkerten kívül a Magyar Tudományos Akadémia előtt és a Városháza parkban is láthatóak világító lampionok.
Persányi Miklós, a Fővárosi Állat- és Növénykert főigazgatója hangsúlyozta: a kínai "fényfesztivál" Európában eddig csak Hollandiában, Belgiumba és Németországban volt látható. Felhívta a figyelmet arra, hogy a bejáratnál a látogatókat egy csaknem tízméteres klasszikus kínai sárkánylampion fogadja. A kínai mondavilág figurái és alakzata mellett például óriáspandát, orrszarvút, varacskos disznót és majmot is láthat a közönség. Mint mondta, a nagyméretű alkotások - a selyemlampionművészet hagyományait követve - drótvázakra feszített festett selyemből egy hónapon át készültek, tizenkét kínai szakértő közreműködésével.
Bán Teodóra, a Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központ Nonprofit Kft. ügyvezetője hangsúlyozta: kiemelkedő szerepe van a főváros turisztikai életében, hogy a 150 éves budapesti állatkert egy ilyen eseménynek ad otthont, amely a külföldi turisták számára is vonzó lehet.
A fesztivál ideje alatt napközben a szokásos nyitvatartási időben várja a vendégeket az állatkert, majd 19 órától ismét kinyit és 22 óráig lesz látogatható a lampionfesztivál keretében. Ilyenkor csak a szabadtéri kifutókban lévő állatok lesznek láthatók.
fotó: zoobudapest.com
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld
Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját
Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld
KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt
2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.
2025. November 19. 07:28, szerda | Belföld
Januárban leül tárgyalni a kormány az önkormányzatokkal, a szolidaritási hozzájárulásról
A kormányzat januárban megkezdi a tárgyalásokat az önkormányzatokkal a szolidaritási hozzájárulás rendszerének jövőbeni reformja keretében, ám a választások előtt nem látják reálisnak a változtatást -
2025. November 19. 07:27, szerda | Belföld
Orbán Viktor szerint Brüsszelben nagy a baj
Brüsszelben nagy a baj - írta Orbán Viktor Facebook-bejegyzésében kedden.
