Hírek
2020. Április 23. 15:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Megtorpant a használtautó-piac, de az árak stabilak

A magyarországi használtautó-piac megtorpant, de a jó minőségű használt autók árában nem tapasztalható komoly mozgás a Das WeltAuto szerint.
Frank György, az országos hálózattal rendelkező cég márkaigazgatója szerint az újautógyártás átmeneti felfüggesztése miatt is sokan fordulhatnak a már piacon lévő autók felé, ez pedig stabilizálhatja a másodkézből származó gépkocsik értékét. Emlékeztetett arra, hogy a 2008-2009-es válság idején sem esett a fiatal, nulla-hat év közötti korú használt autók értéke.
Beszámolt arról, hogy a Das WeltAuto hálózatához tartozó kereskedők jelenleg a korábbi eladásaik harminc-negyven százalékát tudják teljesíteni. Sokan elhalasztották ugyan az autóvásárlást a veszélyhelyzet miatt, azonban amint a bevezetett korlátozások csökkennek, gyorsan erőre fog kapni a használtautó-forgalom - vélekedett a márkaigazgató.
Kitért arra, hogy a gyengélkedő forint-árfolyam miatt a külföldi kereskedők ismét megjelentek Magyarországon, és viszik a hosszabb állásidejű autókat.
A közlemény idézi a Datahouse adatait, amely szerint az idén az első három hónap során 189 924 használt autó cserélt gazdát Magyarországon, magánimport útján pedig a 2019 első negyedévinél 4 százalékkal kevesebb - összesen 37 759 használt autó - érkezett. Márciusban 23,5 százalékkal esett vissza a használtautó-átírások száma, azonban a 10 százalék fölötti januári és februári emelkedésnek köszönhetően negyedéves összesítésben mindössze 0,4 százalékkal maradt el a tavalyi év hasonló időszakának adatától.
A DasWeltAuto a Volkswagen csoport márkáit forgalmazó Porsche Hungaria használtautó-üzletága, amely 30 értékesítőhellyel rendelkezik országszerte. A hálózat 2019-ben 7500, állapotfelmérésen átesett, szervizelt, garanciális használt autót értékesített.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 06. 13:00, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme
A gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára szombaton Kiskörén.
2025. Július 06. 09:40, vasárnap | Belföld
Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben
Az elsődleges információink szerint 19-en sérültek meg a 442-es főúton
2025. Július 06. 08:18, vasárnap | Belföld
Hőség - Meteorológia: zivatarokra és magas középhőmérsékletre kell készülni vasárnap
Változás következik be az időjárásban: vasárnap zivatarokra kell készülni elsősorban a Dunántúlon és 27 Celsius-fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet az ország déli részén, emellett nagyon erős lesz az UV-B-sugár
2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld
MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva
A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.