Hírek
2014. Szeptember 29. 14:17, hétfő |
Helyi
Forrás: (X)
Megújult a Borbála-kereszt Ikerváron

A beruházásnak köszönhetően megújult a község központi tere és ikonikus emlékműve.
A(z) 35/2013. (V.22.) VM rendelet alapján a Helyi Vidékfejlesztési Stratégiák LEADER fejezetének végrehajtásához 2013-ban nyújtandó támogatások jogcím keretében, az Ikervár Fejlődéséért Közalapítvány 9 751 705 Ft vissza nem térítendő Európai Uniós támogatást nyert el a Sághegy LEADER Egyesület közreműködésével.
A projekt célja a Borbála kereszt környezetének rehabilitációja, és ehhez kapcsolódóan Gróf Batthyány Lajos utca, és az általa körbezárt háromszög alakú területen parkolók létrehozása, Gróf Batthyány Lajos utca felújítása, vízelvezetésének megoldása, anyagtakarékos megoldások alkalmazásával.
Ikervár község központjában, a templomtól 20 méter távolságra, a községi óvoda előtti területen található a Borbála szobor. A szobor létrejötteaz 1830-as évekre eredeztethető, hazánk első miniszterelnökének, Gróf Batthyány Lajos édesanyjának közbenjárására, aki a halála elott készíttette a szobrot. A szobor történelmi jelentősége vitathatatlan, meghatározó kultúrtörténeti alkotásként tartják számon.
A szobor környezetea felújítás előttnem rendelkezett tér jelleggel, burkolata leromlott, parkolók kialakítása, térkövezés a kulturális örökség védelméért,
megőrzéséért, a pihenő térelemek elhelyezése a településkép kedvező megítélése miatt váltszükségessé. A megvalósult projektelemek: építés, marketing, eszközbeszerzés ésrendezvény.
A projekt lezárásaként 2014. szeptember 27-én délelőtt ünnepélyes átadó vette kezdetét. A fél 9-kor kezdődő Szentmisén, már kisebb tömeg jelent meg a
Templom termében. Egy órával később az Ikervári Mesevár Óvoda közreműködésével folytatódott a Szent Borbála tér avató ünnepsége. Mivel az időjárás nem kedvezett a szabadtéri programnak, így a szalag átvágását
a templomban végezték el.10 óraikezdettel az 50 éves ikervári iskola diákjai tartottak ünnepi megemlékezést. Az ünnepséget a szalag átvágásával kezdték, melyet Fehér Ferenc Polgármester Úr végzett el. A diákok színes programokkal várták a nagy számban összegyűlt nézőközönséget.
Ezután ebéd várta a megjelent vendégeket, kiket a szervezők babgulyással, és jó hangulatú beszélgetéssel vártak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi
Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei
A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.
2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi
Vida Beni ismét gokartban!
Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Október 05. 09:27, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 40. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki: