Városlista
2026. május 24, vasárnap - Eszter

Hírek

2011. December 10. 15:00, szombat | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Melegszik a tenger

Melegszik a tenger

Folyamatosan melegszik az Északi-tenger, amely 2011-ben korábban kevés alkalommal tapasztalt hőmérsékleteket mutatott.

Novemberben az Északi-tenger felszíni hőmérséklete egy Közép-Európa feletti hosszan tartó őszi magas légnyomású időszak következtében emelkedett az 1969-ben kezdett feljegyzések óta mért harmadik legnagyobb értékre – közölte a német tengerhajózási és hidrográfiai hivatal (BSH) csütörtökön. A 11 Celsius-fokos hőmérséklet 1,4 Celsius-fokkal van az éves átlag felett.

A víz melegedésének hátterében az intenzív napsugárzás mellett a déli irányból érkező enyhe szelek állnak, melyek meleg atlanti-óceáni vizet hajtanak a La Manche-csatornán át a Jylland-félsziget északi részének irányába.

Az Északi-tenger vize csak Schleswig-Holstein és Alsó-Szászország partjainál volt hidegebb, mint a nyílt vízen – átlagosan egy Celsius-fokkal. Ennek oka, hogy a szárazföldi szelek a felszínre hajtják a hűvösebb vizeket.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 24. 09:38, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: csökken a kormánytagok, a képviselők és a polgármesterek fizetése

Jelentősen csökkenni fog a miniszterelnök, a miniszterek, az országgyűlési képviselők és a polgármesterek fizetése - közölte Magyar Péter miniszterelnök az RTL-nek adott, szombat este sugárzott interjújában.

2026. Május 24. 09:29, vasárnap | Belföld

Balog Zoltán: nem volt kormányzati kérés a kegyelmi ügyben

2026. Május 23. 17:00, szombat | Belföld

Bóna Szabolcs: aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása

Aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása, ezért korlátozni kell - írta Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter pénteken Facebook oldalán.

2026. Május 23. 15:00, szombat | Belföld

Mark Rutte NATO-főtitkárral egyeztetett Orbán Anita