Hírek
2018. November 25. 12:06, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Mexikó beleegyezett Trump menekültügyi tervébe
Mexikó hamarosan hivatalba lépő vezetése beleegyezett abba, hogy Donald Trump amerikai elnök kormánya úgy alakítsa át az Egyesült Államok menekültügyi rendszerét,
hogy a menedékkérelmet beadóknak Mexikóban kelljen kivárniuk beadványuk elbírálását - jelentette szombaton a The Washington Post című amerikai lap.
A baloldali Andrés Manuel López Obrador megválasztott mexikói elnök december 1-jén lép hivatalba. Leendő belügyminisztere, Olga Sánchez Cordero a lapnak úgy nyilatkozott, hogy a "Maradj Mexikóban!" nevű terv csak rövid távú megoldás.
"Közepes és hosszú távon az a megoldás, ha az emberek nem vándorolnak. Mexikó tárt karokkal fogad mindenkit meg minden, de képzeljék csak el, hogy ha egymás után jönnek a karavánok, akkor az idővel nekünk is problémát jelent majd" - mondta Sánchez Cordero.
Donald Trump hosszú ideje szeretné megváltoztatni a jelenlegi rendszert, amelyet ő csak az elfogás és elengedés rendszerének nevez, vagyis, hogy a határsértőket elfogják, menedékkérelmet adnak be, és elengedik őket, és az Egyesült Államokban várhatják ki, amíg az ügyüket elbírálják.
A The Washington Post szerint López Obrador leendő külügyminisztere a héten Houstonban találkozott többek között Mike Pompeo amerikai külügyminiszterrel és Kirstjen Nielsennel, a washingtoni belbiztonsági minisztérium vezetőjével, és ott öntötték formára a változtatást rendező megállapodást.
Trump szeretné feltartóztatni az Egyesült Államok felé igyekvő több ezer fős karavánt, és kormánya azt is elrendelte, hogy ne adhasson be menedékkérelmet az, aki illegálisan lépi át az ország déli határát, ám ezt a rendelkezést egyelőre felfüggesztette egy amerikai bíróság.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 18. 07:20, kedd | Külföld
Volodimir Zelenszkij és Emmanuel Macron szándéknyilatkozatot írt alá száz Rafale vadászrepülőgép vásárlásáról
Volodimir Zelenszkij ukrán és Emmanuel Macron francia elnök általuk \"történelminek\" nevezett szándéknyilatkozatot írt alá hétfőn Párizsban arról, hogy Ukrajna száz Rafale típusú francia szuperszonikus vadászrepülőgépet vásárol.
2025. November 15. 08:40, szombat | Külföld
Ukrajnai háború - Ukrán elnök: Oroszország Cirkon hiperszonikus rakétával mért csapást Ukrajnára
Oroszország mintegy 430 drónt és 18 rakétát indított Ukrajna ellen, a támadás fő iránya Kijev volt; ezen felül péntek reggel az oroszok Cirkon hiperszonikus rakétát vetetek be Szumi megye ellen
2025. November 15. 08:35, szombat | Külföld
A lengyel elnök újraaktiválná a V4 csoportot
2025. November 14. 07:31, péntek | Külföld
Ukrán miniszterelnök: a korrupciós botrány miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában
Az energetikai szektorban leleplezett korrupciós ügy miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában - jelentette be Julija Szviridenko miniszterelnök csütörtökön a Telegramon.
