Városlista
2026. július 9, csütörtök - Lukrécia

Hírek

2018. Április 12. 13:06, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Mintegy 94 millió forinttal támogatja a gyermekmentő szolgálat a hátrányos helyzetűeket

Mintegy 94 millió forinttal támogatja a gyermekmentő szolgálat a hátrányos helyzetűeket

Mintegy 94 millió forinttal járul hozzá a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat Magyar Egyesület több mint ezer hátrányos helyzetű, rossz anyagi körülmények között élő gyermek életkörülményeinek javításához

- közölte a szervezet csütörtökön az MTI-vel. A közleményben azt írták, 94 határon túli és magyarországi gyermek egészségügyi kezelését, 344 ember citológiai vizsgálatát támogatják. Több száz gyermek kezelésére és életkörülményeinek javítására intézményi kérelmeket is támogatnak, egy esetben pedig tisztítószerrel és élelmiszercsomaggal segítenek. Emellett 160 tehetséges, kiemelt tanulmányi eredményű, hátrányos helyzetű gyermeknek ösztöndíjat is adnak.

Kitértek arra, hogy az anyagi támogatáson túl a szolgálat önkénteseinek munkájával is sok gyermeknek, fiatalnak és családnak segítenek. A számos gyermekrendezvény, az évente kétszeri erdélyi orvoskörút, a szervezet törvényhozásban való közreműködése nem valósulhatna meg önkéntes segítőik (pedagógusok, orvosok, asszisztensek, jogászok, művészek, pszichológusok, sofőrök, fiatalok és nyugdíjasok) segítsége nélkül - tették hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 09. 11:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: a MÁVPlusz alkalmazásban is elérhetők térképen a valós idejű késési adatok

A MÁVPlusz alkalmazásban már elérhetők térképen a valós idejű késési adatok - közölte Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter szerdán Facebook bejegyzésében.

2026. Július 09. 07:25, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: sikerült megerősíteni a világ legerősebb politikai és védelmi szövetségének egységét

Magyar Péter sikeresnek értékelte a NATO kétnapos ankarai ülését a találkozó után, szerda délután közzétett Facebook-bejegyzésében.