Városlista
2025. május 21, szerda - Konstantin

Hírek

2011. December 11. 14:38, vasárnap | Külföld
Forrás: mno.hu

Mire készül Irán?

Mire készül Irán?

Irán nem adja vissza az Egyesült Államoknak a zsákmányolt pilóta nélküli amerikai kémrepülőgépet, s komoly válaszlépéseket tesz a légtértérsértés miatt.

Idézte vasárnap az iráni állami tévé a Forradalmi Gárda helyettes parancsnokát.

Hoszein Szalámi tábornok közölte, hogy országa „ellenséges cselekedetnek” tartja légtere megsértését, és Washington komolyabb válaszra számíthat. A tábornok nem részletezte, hogy milyen intézkedésekhez folyamodhat Teherán. Pénteken Teherán Washington elítélését kérte az ENSZ-ben az amerikai drónagresszió, illetve az iráni légtér megsértése miatt. Az irániak szerint az amerikai drónra Kásmar város közelében találtak rá, mintegy 225 kilométerre az afgán határtól.

Az Afganisztánban harcoló nemzetközi erők (ISAF) szerint az irányítók „elvesztették az ellenőrzést” a lopakodó képességgel bíró drón felett, amely „Nyugat-Afganisztán” felett teljesített feladatot. A The New York Times viszont arról számolt be, hogy az Iránban lezuhant lopakodó CIA-drón feladata az iráni nukleáris létesítmények feltérképezése volt. Teherán azt állítja, hogy hadsereg „elektronikus csapdát” állított neki.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld

Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne

Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat

2025. Május 20. 07:16, kedd | Külföld

Kreml: nem esett szó a tűszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök telefonbeszélgetése során

Nem esett szó az orosz-ukrán tűzszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök között

2025. Május 20. 07:15, kedd | Külföld

Putyin: Moszkva kész együttműködni Kijevvel egy jövőbeni békemegállapodásról szóló memorandumról

Oroszország kész együttműködni Ukrajnával egy jövőbeli békeszerződésről szóló memorandum kidolgozásában, amely egyebek között kitérhet a tűzszünet kérdésére is -