Városlista
2025. május 21, szerda - Konstantin

Hírek

2017. Március 07. 07:37, kedd | Belföld
Forrás: mti

Munkaszüneti nap lehet nagypéntek, tovább szigorodhat a határzár

Munkaszüneti nap lehet nagypéntek, tovább szigorodhat a határzár

Az Országgyűlés ma a kormány javaslatára tovább szigoríthatja a jogi határzárat, valamint munkaszüneti nappá nyilváníthatja nagypénteket.

Az ülésnap reggel 9 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, majd szavazások következnek.

A képviselőknek a határozathozatalok elején nemzetközi szerződéseket kell jóváhagyniuk, ezt követően dönthetnek a jogi határzár további szigorításáról, amelynek egyik legfontosabb változtatása lehet, hogy az illegális bevándorlóknak egészen addig az országhatáron álló tranzitzónában kell várakozniuk, amíg menekültügyi kérelmüket jogerősen elbírálják.

A törvényhozás ezt követően kormánypárti képviselők kezdeményezésére munkaszüneti nappá nyilváníthatja nagypénteket, így a húsvét négynapos munkaszüneti ünneppé válhat idéntől. Zárószavaznak a KDNP bírósági végrehajtásról szóló törvényt módosító javaslatáról is, amely szerint becsérték alatt a jövőben nem lehetne elárverezni ingatlanokat.

A szavazásokat követően hat általános vitát bonyolítanak le, így egyebek mellett terítékre kerül az igazságügyi miniszter nemzetközi magánjogról szóló törvényjavaslata, valamint a büntetőjogi tárgyú jogszabályok módosítása, amit szintén Trócsányi László jegyez.

Az Országgyűlés szerdán folytatja munkáját és jövő hétfőn államfőválasztással fejezi be aktuális ülését.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld

Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air

Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.

2025. Május 21. 07:29, szerda | Belföld

Több mint négyszáz méternyi földkábelt lopott két férfi, egyiküket letartóztatta a bíróság

A bíróság letartóztatott egy férfit, aki társával 410 méternyi, összesen 5,5 millió forint értékű telekommunikációs földkábelt ásott ki és lopott el Tiszabura közelében -

2025. Május 20. 07:17, kedd | Belföld

Az Integritás Hatóság két uniós támogatással kapcsolatos ügyben is költségvetési csalás miatt tett feljelentést

Két ügyben, összesen mintegy 180 millió forintnyi európai uniós támogatás kapcsán tett feljelentést az Integritás Hatóság költségvetési csalás gyanúja miatt - tudatta a hatóság kommunikációs vezetője közleményben az MTI-vel.