Hírek
2022. Október 18. 06:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti
MVM Next: kedd éjfélig igényelhető a veszélyhelyzeti átmeneti földgázellátás

A veszélyhelyzeti átmeneti földgázellátás kedd éjfélig igényelhető az MVM Next üzleti ügyfeleknek szóló honlapján - közölte az MVM Next Energiakereskedelmi Zrt. hétfőn
Az október 14-i Magyar Közlönyben megjelentek alapján azok a nem lakossági felhasználók igényelhetnek veszélyhelyzeti átmeneti földgázellátást, akikkel az eddigi szolgáltatójuk novembertől nem hosszabbított szerződést - írták.
Ismertették, a veszélyhelyzeti átmeneti földgázellátás igénybevétele érdekében az arra jogosult felhasználó 2022. október 18-án éjfélig tehet elektronikus nyilatkozatot a társaság üzleti ügyfeleknek szóló honlapján. A felhasználó és az MVM Next között a hiánytalan nyilatkozattétellel földgázkereskedelmi szerződés jön létre a 2022. november 1. és december 31. közötti időszakra. A szerződés létrejöttéről az MVM Next e-mailben tájékoztatja majd az érintetteket.
Amennyiben a tapasztalatok alapján az MVM Next úgy látja, hogy szükséges a nyilatkozattételi határidő meghosszabbítása, szakmai javaslatot fog tenni a jogszabályban foglalt határidő meghosszabbítására, hogy az ügyfelek élni tudjanak az átmeneti földgázellátás nyújtotta lehetőséggel - jelezte az MVM Next Energiakereskedelmi Zrt.
A társaság üzleti ügyfeleknek szóló honlapja a https://mvmenergiakereskedo.hu/atmenetiellatas oldalon érhető el.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 06. 13:00, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme
A gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára szombaton Kiskörén.
2025. Július 06. 09:40, vasárnap | Belföld
Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben
Az elsődleges információink szerint 19-en sérültek meg a 442-es főúton
2025. Július 06. 08:18, vasárnap | Belföld
Hőség - Meteorológia: zivatarokra és magas középhőmérsékletre kell készülni vasárnap
Változás következik be az időjárásban: vasárnap zivatarokra kell készülni elsősorban a Dunántúlon és 27 Celsius-fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet az ország déli részén, emellett nagyon erős lesz az UV-B-sugár
2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld
MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva
A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.