Városlista
2026. január 10, szombat - Melánia

Hírek

2024. Április 28. 08:50, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Nacsa Lőrinc: tarthatatlan és elfogadhatatlan a háborús benzinár

Nacsa Lőrinc: tarthatatlan és elfogadhatatlan a háborús benzinár

Tarthatatlan és elfogadhatatlan a háborús benzinár, a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) támogatja a kormány bejelentését: az üzemanyag-kereskedőknek két hetük van arra, hogy a benzin és a gázolaj árát a régiós átlagra csökkentsék Magyarországon - mondta Nacsa Lőrinc, a párt frakciószóvivője a Facebook-oldalára feltöltött videóban szombaton.

Hozzátette: ha záros határidőn belül nem következne be az üzemanyagárak csökkentése, akkor a KDNP támogatja a kormányt további intézkedések kidolgozásában.

A kormánypárti politikus kiemelte: az elmúlt hetekben, hónapokban jelentős mértékben emelkedett a benzin és a gázolaj ára, a magyar családok egy liter üzemanyagért 60-80 forinttal többet fizetnek, mint egy éve. Megjegyezte, hogy a KSH legfrissebb jelentése szerint is drágább az üzemanyag Magyarországon, mint a régió más országaiban.

"Háború van és háborús árak vannak az üzemanyagpiacon, ami plusz terhet ró a magyar családokra". A KDNP szerint a helyzet tarthatatlan és elfogadhatatlan, ezért "törjük le a háborús benzinárakat" - fogalmazott.

Véleménye szerint nem engedhető meg, hogy a kereskedők az árak folyamatos emelésével tovább nyerészkedjenek a magyar családokon.

A KDNP - a Fidesszel egyetértésben - mindig is a magyar családok és a béke oldalán állt - emelte ki, megjegyezve: nem engedhető meg, hogy a magyar családok fizessék meg a háború árát.

Címkék: benzinár

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld

Kemény fagyokkal zárul a hét

Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.

2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld

Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás

Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.

2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld

Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra

A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.

2026. Január 09. 07:55, péntek | Belföld

Havazás, ónos eső - Zalában kritikus a helyzet